ÇANAKKALE HABERLERİ

Lapseki’de 2’inci Enerji Nakil Hattı Projesi Başladı

IHA
26.10.2015 - 13:45Son Güncelleme :

LAPSEKİDE ENERJİ NAKİL HATYTI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

IHA

Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) tarafından Çanakkale’nin Lapseki ilçesinden geçecek olan 2’inci enerji nakil hattı projesi başladı.
Lapseki ilçesinden Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) tarafından Şeker kaya ile Suluca mevkisi sahil kıyısında şantiye çalışmaları başladı. Çalışmalara denizden de araştırma gemisi de eşlik ediyor. 75 metre uzunluğunda, 13 metre genişliğinde olan 2 bin 33 grostonluk Denar - 2 isimli gemi, yaklaşık 4 kilometre boyunca Çanakkale Boğazının dibine döşenecek olan nakil kabloları için zemin etüdü çalışmalarını sürdürüyor. Edinilen bilgiye göre, 380 KW’lık, bin 600 milimetre kare kesite sahip özel kablolar Anadolu yakasından Avrupa yakasına denizin 1 metre altına döşenecek. Projeyle Trakya bölgesi ile İstanbul’un elektrik ihtiyacı karşılanacak. Karadan yürütülen şantiye çalışmalarında “Lapseki II Trofa (INTERFACE)” Merkezi kurulacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Lapseki’de 2’inci Enerji Nakil Hattı Projesi Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 13 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Lapseki’de 2’inci Enerji Nakil Hattı Projesi Başladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı