SAMSUN HABERLERİ

Ladik Tayyar Mehmet Paşa okulu yıkıldı

AA / Mustafa Günay
28.02.2016 - 11:53Son Güncelleme :
AA / Mustafa Günay

SAMSUN (AA) – Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, yıktıkları Tayyar Mehmet Paşa okulunun yerine belediye hizmet binasının yapılacağını bildirdi.

Özbalcı, 1958 yılında hizmete açılan söz konusu okulun ekonomik ömrünü doldurduğunu güçlendirme ve yeniden yapımı halinde maliyet miktarının yüksek olması nedeniyle yıkıldığını söyledi.

Okul yaklaşık iki yıl önce Kızılsini Mahallesi'nde ki yeni binasına taşındığını hatırlatan Özbalcı, şöyle konuştu:

"Tayyar Mehmet Paşa Okulu yerine yeni belediye hizmet binası yapacağız. Çalışmalarımız en kısa sürede başlayacak. Ladik Belediyesi'ne yeni bir hizmet binası kazandırıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Okulun yıkılmasının ardından çevrede bulunan izbe görünümündeki yapılar da yıkılarak ilçemiz yeni bir meydana kavuşacak. Belediye hizmet binası tamamlandığında çarşıya canlılık sağlayacak. Şimdiden ilçe halkımıza hayırlı uğurlu olsun."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Samsun haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Samsun ilinden Ladik Tayyar Mehmet Paşa okulu yıkıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 11 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ladik Tayyar Mehmet Paşa okulu yıkıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı