ANKARA HABERLERİ

Kurtuluş horonu

Hürriyet Haber
29.03.2016 - 15:26Son Güncelleme :

Ankara Fındıklı Kültür ve Dayanışma Derneği’nin, Rize’nin Fındıklı ilçesinin kurtuluşunun yıl dönümününde düzenlediği gecede Karadeniz rüzgarı esti.

Hürriyet Haber

Ankara’da yaşayan yaklaşık 500 Rizeli’nin katıldığı gece, Fındıklı’nın fotoğraflarından oluşan slayt gösterisi ile başladı. Karadeniz müzikleri ile tanınan Grup Koliva’nın şarkılarına, horon ekibi de eşlik etti. Gösterinin ardından konuşan Dernek Başkanı İbrahim Kartal, “Herkes doğduğu toprakları sever, ancak biz Rize’ye, Fındıklı’ya kara sevda ile bağlı olan insanlarız. Gecemizi terör saldırıları nedeniyle ertelesek mi diye düşündük. Ancak hem sizlere verdiğimiz söz hem de teröre boyun eğmemek adına bu buluşmayı gerçekleştirdik. Terör saldırısı sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kurtuluş horonu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 15 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kurtuluş horonu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı