İZMİR HABERLERİ

Kül Kızı İzmirlilerle buluştu

DHA
28.03.2016 - 13:12Son Güncelleme :
DHA

Anadolu insanının aydınlık yanını temsil eden, binlerce yıl öncesinden gelen Sufizm'e dayanarak kadının içe bakış hikayesini anlatan “Kül Kızı" Fuar İzmir Sanat'ta sanatseverlerle buluştu.
Sinematik müzikal bir anlatım olan Kül Kızı, Güney Amerika, İstanbul ve İzmir'de gerçekleştirilen çekimlerin yanı sıra kullanılan animasyonlarla da zenginleştirildi. Sanatçı Mutlu Polat'ın, içsel yolculuğunu anlatırken yaşanan hayatın karmaşasını ve modern çağın karanlık yanını seyirciye yansıttığı gösteri, nefesli sazlar sanatçısı Alpago Polat'ın doğaçlama müzikleri ile süslü. Aynı zamanda unutulmaz sanatçı Erol Günaydın'ın yeğeni olan Mutlu ve Alpago Polat aileden sanatçı. Uzun yıllar yurt dışında kendilerini geliştiren genç sanatçılar aldıkları meşaleyi daha yukarılara taşımaya kararlı olduklarını performanslarıyla gösterdi.
Roket Yapım Kurucusu Ercan Mertbilek, “Farkındalığı ayrıcalık olarak izleyiciyi içine çekerken, kadın üzerinden hayata dokunuşlarımızı sorguluyor. Bu gösteri sanatçımız Mutlu Polat'ın 'Ege'den çıktım yola' dediği gibi Türkiye'nin bir çok noktasına uğrayıp, aydınlanmanın ışığıyla yerli ve yabancı festivallere katılacak. Bu yılın sonunda Kül Kızı'nı izleyenler değişimi açıkça görüp hissedecekler" dedi.
İZMİR (DHA)
foto

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Kül Kızı İzmirlilerle buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 13 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kül Kızı İzmirlilerle buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı