Dünya Haberleri

DÜNYA

  Kudüs'te silahlı saldırı! Yaralılar var

  Hürriyet Haber
  14.07.2017 - 08:00 | Son Güncelleme:

  Reuters haber ajansı, Kudüs kentinde silahlı saldırı olduğunu duyurdu. Olayda İsrail vatandaşı 1'i ağır 3 kişinin yaralandığı belirtiliyor. AFP ise saldırıda çok sayıda kişinin yaralandığını duyurdu. İsrail, saldırılar nedeniyle Mescid-i Aksa'da cuma namazının düzenlemeyeceğini açıkladı.

  İsrail polisi 3 silahlı saldırganın İsrail polisi tarafından etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Saldırganların Filistinli olduğu ifade edildi.

  Silahlı saldırganların polise ateş açtıktan sonra Mescid-i Aksa bölgesine doğru kaçtıkları ve daha sonra polis tarafından öldürüldükleri belirtildi. 

  Açıklamada, Mescid-i Aksa’da gerçekleşen operasyonda ayrıca iki kişinin ağır yaralandığı kaydedildi. Operasyonun ardından öldürülen Filistinlilerin üzerinde 2 yarı otomatik silah ve bir tabancanın ele geçirildiğine dikkat çekildi.

  Açıklamada Mescid-i Aksa'nın kapılarının kapatıldığı ve Kudüs Bölge Polis Müdürlüğü’nün bugün Mescid-i Aksa’da namaz kılınmasına izin vermeyeceğine yer verildi.

  İsrail Kızıl Davut Yıldızı da "saldırıda 2'si ağır 3 İsraillinin yaralandığını" açıkladı. Tedavi altına alındığı bildirilen yaralıların kimliği hakkında bilgi verilmedi.

   

  Etiketler: filistin
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı