KAYSERİ HABERLERİ

Kuder Göçmen Kuşlar Projesi Sona Erdi

IHA
31.07.2015 - 15:41Son Güncelleme :

KAYSERİ, KUDER

IHA

Kayseri Uluslar arası Öğrenci Derneği’nin İçişleri Bakanlığı destekli olmak üzere Kayseri’de yaşayan Afganistanlı ve Suriyeli gençlere yönelik ‘Göçmen Kuşlar’ adı altında kapsamlı bir proje gerçekleştirdi.
Göçmen Kuşlar Projesi kapsamında Suriyeli ve Afganistanlı gençlere yönelik eğitim faaliyetleri, geziler ve çeşitli sosyal etkinlikler düzenlendi. Eğitim faaliyetleri noktasında 720 saat Türkçe Semineri,120 saat Bilgisayar Semineri düzenlendi. Gezi etkinlikleri kapsamında Çanakkale, Bursa, Konya ve İstanbul gezileri tertip edildi. Sosyal etkinliklerle ilgili olarak ise el sanatları ve Sosyal Bilgiler ve vatandaşlık alanında çeşitli faaliyetler icra edildi. KUDER, Göçmen Kuşlar Projesi kapsamında 18 sınıfta Suriyeli ve Afganistanlı öğrencilere Türkçe seminerleri düzenledi. KUDER bilgisayar seminerlerinde öğrencilerin teknoloji ile uyum sağlamaları ve yaşanılan çağa ayak uydurmalarına katkı sağlayacak bilgisayar programları uzman öğreticilerin sunumuyla öğrencilere anlatıldı. KUDER bünyesinde Suriyeli ve Afganistanlı öğrencilere yönelik Vatandaşlık ve İnsan Hakları seminerleri düzenledi. Kayseri Uluslar arası Öğrenci Derneği (KUDER) Suriyeli ve Afganistanlı öğrencileri Çanakkale, Bursa, İstanbul gezisine götürdü. Kayseri’den 3 otobüs olarak hareket eden öğrenciler Türkiye’nin tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerini tanıdı..Bursa’da İpekyolu uluslararası Öğrenci Derneği’nden temsilcilerin rehberliğinde Murat Hüdavendigar,Ulu Cami,Yeşil Türbe ve Çınar gibi mekanlar ziyaret edildi.Akşam Dikkaldırım Lokantasında akşam yemeğini yiyen öğrenciler Yatsı namazını Ulu Camii’de kıldıktan sonra Kayseri’ye hareket etti.
KUDER Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Bulut; “Suriyeli ve Afganistanlı olup mülteci konumunda olan öğrencilerimize yönelik düzenlediğimiz gezi programımız oldukça verimli geçti. Öğrencilerimiz Türkiye’nin farklı coğrafyalarını ve değerlerini daha yakından tanıma imkanı buldular.KUDER olarak yıl içinde Göçmen Kuşlar Projesi kapsamında katılımcı öğrencilerimize yönelik birçok etkinlik düzenledik.Türkçe seminerleri vesilesiyle öğrencilerimiz yaşamış oldukları ülkenin dilini öğrendiler.Demokrasi ve İnsan Hakları seminerlerimizle katılımcı öğrencilere sahip oldukları hakları öğrettik.Ayrıca düzenlediğimiz Bilgisayar seminerleri ile öğrencilerimizin teknolojiye uyum sağlamalarına katkı sunmaya çalıştık.Bu kadar yoğun etkinliklerin ardından düzenlemiş olduğumuz gezi öğrencilerimize nefes alma ve stres atma imkanı sundu.KUDER olarak bu yöndeki hizmetlerimiz hız kesmeden devam edecek inşallah” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kuder Göçmen Kuşlar Projesi Sona Erdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kuder Göçmen Kuşlar Projesi Sona Erdi haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:55
 • Guneş
  07:40
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:58
Sayfa Başı