ERZURUM HABERLERİ

Kudaka Yönetim Kurulu Erzurum’da Toplandı

IHA
27.10.2015 - 16:53Son Güncelleme :

KUDAKA TOPLANTISI

IHA

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) 70. Yönetim Kurulu Toplantısı, Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ın başkanlığında Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile Erzurum’da gerçekleştirildi.
Toplantının açılışında konuşan ve katılımlarından dolayı Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür eden Yönetim Kurulu Başkanı Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak; “Kalkınma Ajansımız bölgemizde yerel dinamiklerin hayata geçirilmesi ve bölgenin bir bütün olarak kalkınması adına faaliyetler yürütmektedir. Bu amaçla Ajansımızın bölgemizin uluslararası alanda rekabet edebilir, daha iyi bir noktaya gelebilmesi adına birçok konuda destekleri, planlama çalışmaları ve örnek faaliyetleri var. Ben bu toplantımızın bölgemiz adına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
KUDAKA Genel Sekreter Vekili Dr. Mehmet Ali Çakal’ın Ajansın mevcut çalışmaları hakkında yaptığı sunumun ardından toplantı gündemine geçildi.
Yapılan toplantıda;
2016 yılı Mali Destek Programları kapsamında ulaşılmak istenen hedefler ile bu amaç doğrultusunda desteklenmesi öngörülen sektörler ve alt sektörler görüşüldü.
Ajansın hali hazırda yürütücüsü/ortağı olduğu ulusal ve uluslararası projeler ve söz konusu fonlardan daha fazla yararlanma konusunda fikir alış verişinde bulunuldu.
2015 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği Programı kapsamında Ajansımıza sunulan;
Üzümlü Belediyesi’nin “Sürdürülebilir Turizm ile Yerel Ekonomiye Destek: Üzümlü Belediyesi Teleferik Yapımı Ön Fizibilite Raporu Hazırlama Çalışması”, Çoruh Havzası Kalkınma Birliği’nin “Koyunculuğun Geliştirilmesine Dayalı Olarak Oltu Cağ Kebabının Endüstriyel Üretimi ve Pazarlanması Fizibilite Projesi” ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Erzurum İli Sanayi Envanteri ve Potansiyelinin Araştırılması” projelerinin desteklenmesine,
Erzurum ilinin sağlık ve termal turizm potansiyelinin ulusal ve uluslar arası düzeyde tanıtılması, pazarlanması ve önemli bir destinasyon haline gelmesi amacıyla 18-21 Kasım 2015 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan 7. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi’ne Erzurum Valiliği, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kamu Hastaneleri Birliği, Pasinler Belediyesi, Aziziye Belediyesi ve Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı temsilcileri tarafından katılım sağlanmasına karar verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Kudaka Yönetim Kurulu Erzurum’da Toplandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 16 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kudaka Yönetim Kurulu Erzurum’da Toplandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı