KONYA HABERLERİ

KTO Karatay Üniversitesi öğrencileri sektöre hazırlanıyor

AA / Ayşe Şensoy
29.02.2016 - 11:14Son Güncelleme :
KTO Karatay Üniversitesi öğrencileri sektöre hazırlanıyor
AA / Ayşe Şensoy

KONYA (AA) - Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi "Sektör Danışmanlığı" modelini hayata geçirdi.

Üniversite ve Konya Ticaret Odası işbirliği ile gerçekleşen model kapsamında toplantı düzenlendi. Üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade, amaçlarının mezun olduğu zaman çalışacağı kurumun taleplerini karşılayabilecek, aranan mezunlar yetiştirmek olduğunu söyledi.

"Sektör Danışmanlığı"nın öğrenciye vizyon, sektör bilgisi kazandırma, ufku açma ve sektöre hazırlama programı olduğunu anlatan Sade, "Biz öğrencilerimize bu programla dünyayı, ülkeyi ve bölgeyi görebilecek bir ufuk açmak istiyoruz. KTO’nun 22 bin üyesi var, yani 22 bin öğrenciye danışmanlık hizmeti verebilecek firmalarımız var. Firmalarımıza desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz" dedi.

Sigortacılık sektörü adına konuşan EFC Sigortacılık firma sahibi Alper Çalık ise sektörün en büyük sıkıntısının yetişmiş personel bulamama sorunu olduğuna işaret etti.

Gerçekleştiren projeler ile bu sorunun çözümü noktasında önemli adımlar atıldığını vurgulayan Çalık, projenin hayırlı olmasını diledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden KTO Karatay Üniversitesi öğrencileri sektöre hazırlanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 11 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KTO Karatay Üniversitesi öğrencileri sektöre hazırlanıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı