KAYSERİ HABERLERİ

KTO Başkanı Hiçyılmaz'dan 'iş güvenliği' uyarısı

DHA
03.05.2017 - 13:16Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA)-  KAYSERİ Ticaret Odası (KTO) Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, iş kazaları ve meslek hastalarının, manevi üzüntülerin yanında, maddi zarara ve milli servet kaybına da neden olduğunu belirterek, ''Bütün işverenlerimiz, iş sağlığı ve güvenliği çerçevesinde, iş ortamında var olan tehlikeleri yok ederek risklerin minimize edilmesine gayret göstermelidir'' dedi.
KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, her yıl 4-10 Mayıs tarihleri arasında kutlanan, İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Sanayi ve teknolojinin hızla gelişmesi sonucunda yeni iş sahalarının ortaya çıktığını ifade eden Hiçyılmaz, “Bu gelişmelerle beraber yeterli önlemlerin alınmaması nedeniyle, çalışanların sağlığını ve güvenliğini tehdit eden sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Hem ailesinin geçimini, hem de ülke ekonomisine katkı sağlamak için çalışan işçilerimiz, iş sağlığı ve güvenliği bakımından olumsuzluklarla karşılaşmaktadır” ifadelerine yer verdi. Hiçyılmaz, “Çalışma şartlarının, çalışan kişinin bedensel ve ruhsal sağlığını etkileyebilmesinden dolayı, iş güvenliğinin sağlanması ile toplumun mutluluğu arasında bir ilişki kurmak mümkündür. Ülkemizde de meydana gelen iş kazaları ve meslek hastalıklarının bir bölümü ölümle, bir bölümü ise sakatlanma ve yaralanmalarla sonuçlanmaktadır. Bu olayların manevi üzüntüsünün yanında, meydana gelen maddi zararın ve milli servet kaybının büyüklüğü, insanların iş sağlığı ve iş güvenliği üzerinde önemle durması gerektiğinin göstergesidir” ifadelerini kullandı.
Bütün işverenlerin, iş sağlığı ve güvenliği çerçevesinde, iş ortamında var olan tehlikeleri yok ederek risklerin minimize edilmesine gayret göstermesi gerektiğini bildiren Hiçyılmaz, şunları kaydetti:
''Çalışanı iş kazalarından, meslek hastalıklarından korumak amacıyla devletimizin son yıllarda yapmış olduğu yasal düzenlemelere azami ölçüde uyulması, hem kanuni hem de vicdani bir sorumluluk olarak görülmelidir. Daha güvenli ve daha sağlıklı bir ortamda çalışan işçilerimizin iş verimliliğinin artacağı unutulmamalıdır. Bu yıl, ‘Hayatınıza İş Sağlığı ve Güvenliğini Dâhil Edin’ temasıyla kutlanacak olan İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası’nın, iş kazalarının ve buna bağlı olarak meydana gelen can kayıplarının son bulmasına vesile olmasını temenni ediyor, tüm çalışanlarımıza kazasız, sağlıklı ve mutlu günler diliyorum."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden KTO Başkanı Hiçyılmaz'dan 'iş güvenliği' uyarısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Mayıs 2017 tarihinde saat 13 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KTO Başkanı Hiçyılmaz'dan 'iş güvenliği' uyarısı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:54
 • Guneş
  07:39
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  18:57
Sayfa Başı