KONYA HABERLERİ

KSO 15’inci Genişletilmiş Sektör Toplantısını Yaptı

IHA
26.10.2015 - 12:32Son Güncelleme :

KSO 15'İNCİ GENİŞLETİLMİŞ SEKTÖR TOPLANTISINI AĞAÇ ÜRÜNLERİ VE MOBİLYA SEKTÖRÜ İLE GERÇEKLEŞTİRDİ.

IHA

Konya Sanayi Odası (KSO), 15’inci genişletilmiş sektör toplantısını ağaç ürünleri ve mobilya sektörü ile gerçekleştirdi.
Ağaç ürünleri ve mobilya sektör sanayicileri, Konya Sanayi Odası’nda buluşarak, sektörlerinin ve sanayinin genel sorunlarını tartıştı. Toplantının açılışında konuşan KSO Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Memiş Kütükcü, sanayinin gücünün sektörlerden geldiğini belirterek, “Sektörlerimizin sorunlarını ne kadar çözebilirsek sanayimizin rekabet gücünü de o kadar çok artırırız. Konya Sanayi Odası olarak bugüne kadar 14 genişletilmiş sektör toplantısı yaptık. Bu toplantılarda 20 sektördeki sanayicilerimizle buluştuk. Toplantıların neticesinde sektörlerimizin dile getirdiği bir takım sorunları çok hızlı şekilde çözüme kavuşturduk. Sorunların çözümü veya taleplerin yerine getirilmesi için sanayicilerimizin özellikle kendi sektörleriyle ilgili toplantılara daha fazla ilgi göstererek, sorunlarını dile getirmeleri çok önemli” dedi.
SEKTÖRÜN VE SANAYİNİN GENEL SORUNLARI
Toplantı, KSO Başkanı Kütükcü’nün konuşmasının ardından, Başkan Yardımcısı Mustafa Veli Tekelioğlu’nun moderatörlüğünde devam etti. Toplantıda söz alan ağaç ürünleri ve mobilya sektör sanayicileri, dış ticarete daha fazla odaklanmak istediklerini ancak, özellikle yurtdışında düzenlenen fuarların sektör için ağır maliyetler getirdiğini ifade ederek, fuarlarda tanıtım için geniş alana ihtiyaç duyan sektöre özel fuar destekleri istedi. TÜYAP’ın Konya’da düzenlenen mobilya fuarına ilgiyi artıracak çalışmalar yapması gerektiğini söyleyen bazı sektör sanayicileri ise, Konya’da üretilen ürünlerin tanıtılacağı ortak yurtdışı organizasyonlar düzenlenmesinin de sektörün tanıtımına katkıda bulunacağını kaydetti. Toplantıda sanayide yaşanan nitelikli eleman sorununun kalıcı bir şekilde çözüme kavuşturulması gerektiğinin, bunun yolunun da mesleki eğitime olan ilginin artırılarak, eğitim kalitesinin yükseltilmesinden geçtiğinin altı çizildi.
Öte yandan, toplantıda sektörün ve sanayinin genel olarak, finansman, finans yönetimi, tahsilat, kurumsallaşma, yabancı dil gibi alanlarda yaşadığı sorunlar dile getirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden KSO 15’inci Genişletilmiş Sektör Toplantısını Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 12 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KSO 15’inci Genişletilmiş Sektör Toplantısını Yaptı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı