ANTALYA HABERLERİ

Korkuteli Devlet Hastanesinde Terör Protestosu

IHA
28.10.2015 - 16:35Son Güncelleme :

KORKUTELİ DEVLET HASTANESİ ŞİDDET VE TERÖRÜ KINADI. (ADEM DURMAZ-ANTALYA-İHA)

IHA

Korkuteli Devlet Hastanesi personeli, son dönemde artan şiddet ve sağlık kuruluşlarına yönelik terör saldırılarını protesto etti.
Korkuteli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. İbrahim Eke, Devlet Hastanesi çalışanları ile birlikte sağlıkta şiddet ve terör olaylarını hastane önünde düzenledikleri basın açıklaması ile kınadı. Korkuteli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. İbrahim Eke, “Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç - yaşlı, çocuk - bebek demeden tüm halkımızı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırına devam ediyor. 3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile Hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır’da, Sağlık Memurumuz Eyüp Ergen ve Ambulans Şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak’ta uğradıkları silahlı saldırı sonucu şehit edildiler” dedi.
Ambulans ve hastanelere ateş açıldığını belirten Eke, “sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. Hakkari Şemdinli’deki Devlet Hastanemiz bombalı saldırı sonucunda neredeyse kullanılamaz hale getirildi. En büyük zararı Şemdinli’de bizlerden sağlık hizmet bekleyen halkımız gördü. Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Korkuteli Devlet Hastanesinde Terör Protestosu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 16 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Korkuteli Devlet Hastanesinde Terör Protestosu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı