Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Köpeğin saldırısına uğradı, kulağı ve kafa derisi koptu

  Tufan HAMARAT/İZMİR (DHA)
  23 Temmuz 2015 - 20:33Son Güncelleme : 23 Temmuz 2015 - 21:12

  İzmir'in Karabağlar ilçesinde üç buçuk yaşındaki Kerem Berat İşcan, arkadaşlarıyla bakkala giderken Dogo cinsi bir köpeğin saldırısına uğraması sonucunda sağ kulağını kaybetti.

  İzmir’in Karabağlar ilçesinde, arkadaşlarıyla bakkala dondurma almaya giden 3.5 yaşındaki Kerem Berat İşcan’a, sahibinin elinden kurtulan Arjantin Dogo cinsi bir köpek saldırdı. Köpek, çevredekilerin müdahalesiyle çocuğu bıraktı, ancak minik Kerem’in sağ kulağı ile kafa derisinin büyük bölümü koptu.

  Yeşilyurt Sevgi Yolu’nda saat 12.20 sıralarında meydana gelen olayda, Kerem Berat İşcan, arkadaşlarıyla evinin yakınındaki bakkala dondurma almaya gitti. Bu sırada Ş.G. de Arjantin Dogo cinsi köpeğini gezdirmeye çıkarttı.

  Bakkaldan çıkıp evine dönmek isteyen minik Kerem’e, sahibinin elinden kurtulan köpek saldırdı. Çocuğun başını ağzına alan köpeğe çevredekiler müdahale etti. Bu sırada yaşlı bir kişi de minik Kerem’in bacaklarından çekip köpeğin ağzından kurtardı. Çevredekiler, yaralanan Kerem Berat İşcan’ı Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü.

  Tedaviye alınan İşcan’ın sağ kulağı ile kafa derisinin büyük bölümünün koptuğu belirlendi. Olay yerindeki tüm aramalara rağmen çocuğun kopan kulağı bulunamadı.

  Köpeğin saldırısına uğradı, kulağı ve kafa derisi koptu
  KEREM'İN BABASINDAN TEPKİ: KAÇ KİŞİNİN ÖLMESİ GEREKİYOR

  Bu tip tehlikeli köpek türlerinin her ortamda beslenmemesi gerektiğini savunan çocuğun babası Serkan İşcan, "Oğlum Sevgi Yolu’ndan bakkala dondurma almaya gitti. Dönüşte Arjantin Dogo cinsi bir köpek, sahibinin elinden kurtulup çocuğuma saldırdı. Çocuğumun kulağı kopmuş ve kafa derisi parçalanmış.

  Kulağı bulunamadı. Çocuğum şokta ve olaydan bu yana konuşmuyor, kimseye tepki vermiyor. Ben olay sırasında işyerindeydim, yakınlarım arayınca hastaneye geldim. Yaşlı bir kişi, çocuğumu köpeğin ağzından almasa orada evladım ölecekti. Bu köpeklerin hala besleniyor olmasını anlamıyorum. Kaç kişinin ölmesi gerekiyor.

  Bu köpekler normal değil, bunlar canavar. Hayvan haklarını savunanlar gelsin benim çocuğumu kurtarsın. Kulağı yok, tüm aramalara rağmen kulak bulunamadı. Kafasında derin bir yara var. Doktorlar kafa derisiyle kulağının çevresindeki deriyi birleştirmeyi düşünüyor. Bu tip hayvanları beslemek istiyorlarsa insanların bulunmadığı yerlerde beslesinler. Ne olacak şimdi benim çocuğum?" diye olaya tepki gösterdi.

  Saldırgan köpek belediye ekipleri tarafından gözetim altına alınırken, sahibi Ş.G. ise polis merkezine götürüldü. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı