İZMİR HABERLERİ

Konak Kaymakamlığı, 'Hayır Festivali'ne “Hayır" dedi

DHA
31.03.2017 - 17:04Son Güncelleme :
DHA

İZMİR Emek ve Demokrasi Güçleri, yaptığı yazılı açıklamada, 1 Nisan Cumartesi günü Alsancak Gündoğdu Meydanı'nda gerçekleştirilecek "Hayır Festivali"ne Konak Kaymakamlığı'nın izin vermediğini duyurdu.

Türkiye'de, 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği referandumu için siyasi partiler miting, toplantı, TV programları ve reklamlarıyla kampanyalarını sürdürürken, İzmir'de farklı bir referandum organizasyonu yapılacaktı. İzmir Demokrasi Güçleri, 1 Nisan Cumartesi Günü Gündoğdu Meydanı'nda 15 müzik grubunun katılacağı, 'Umudu kesme yurdundan' sloganıyla 'Bir Hayır Festivali' düzenleyecekti. İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri, Çarşamba günü basın toplantısınıdüzenledikleri festival içinbugün yaptıkları yazılı açıklamada Konak Kaymakamlığı'nın izin vermediğini duyurdu. Açıklamada, şöyle denildi:

"Festivalin, Konak Kaymakamlığı tarafından hiçbir gerekçe gösterilmeden yasaklandığı bildirildi. Festivale bir gün kala gerçekleştirilen bu yasaklama, öncelikle AKP iktidarının demokrasi anlayışını gözler önüne sererken, OHAL koşullarında gidilecek bir referandumun ne kadar adil olabileceğine ilişkin de güçlü bir kanıt oldu. HAYIR diyenlerin müzikle bir araya gelmesinden bile çekinen, korkan iktidar, referandumdan evet sonucu çıkması halinde demokrasimizin başına neler geleceğinin ipuçlarını daha bugünden vermektedir. İzmir'den çok sayıda müzik grubunun bir araya gelerek hayır için şarkılarını seslendirecekleri festivali yasaklayanlar bilmelidirler ki, yasaklamaları, diktatörlük anayasasına karşı 'hayır'ı büyütmemizi engellemek bir yana, bizleri bunun için daha büyük bir güçle çalışmaya sevk edecek, diktatörlük heveslilerinin korkularını arttıracaktır."

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Konak Kaymakamlığı, 'Hayır Festivali'ne “Hayır" dedi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 17 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Konak Kaymakamlığı, 'Hayır Festivali'ne “Hayır" dedi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı