KIRKLARELİ HABERLERİ

Kofçaz’da fidan dikimi

DHA
31.03.2017 - 11:51Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/KOFÇAZ(KIRKLARELİ),(DHA)-KIRKLARELİ’nin Kofçaz İlçesi'ndeki Atatürk Ortaokulu'nda fidan dikimi gerçekleştirildi.
Atatürk Ortaokulu'nun bahçesinde yapılan fidan dikim töreninde konuşan Kofçaz Kaymakamı Ahmet Güneri, ilçede ağaçlandırma yüzdesinin yüzde 53 olmasına rağmen bu tür faaliyetlerin öğrencilerin doğaya sahip çıkmaları ve büyüdüklerinde doğa dostu birer birey olarak yetişmeleri için önemli olduğunu vurguladı. 
İl Milli Eğitim Müdürü Murat Aşım’da,  “Dünyanın ve ülkemizin en önemli servetleri olan ormanlar sanayileşme ve nüfus artışının da etkisiyle hızla yok olmaktadır. Bu durumun bilincinde olan bizler, gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak için her zaman olduğundan daha fazla ağaçlandırma yapmak mecburiyetindeyiz" dedi. Yapılan konuşmalardan sonra okul bahçesine fidan dikimi gerçekleştirildi.
FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Kofçaz’da fidan dikimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2017 tarihinde saat 11 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kofçaz’da fidan dikimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı