MERSİN HABERLERİ

Kocamaz: “Türkiye Cumhuriyeti’ni Canımız Pahasına Korumaktan Tereddüt Duymayız”

IHA
28.10.2015 - 10:03Son Güncelleme :
Kocamaz: “Türkiye Cumhuriyeti’ni Canımız Pahasına Korumaktan Tereddüt Duymayız”
IHA

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, “Türkiye Cumhuriyeti’ni canımız pahasına korumak ve milli birliğimizi bozacak her türlü tehdide karşı mücadele etmekten tereddüt duymayız” diyerek, Mersin halkının Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.
Başkan Kocamaz, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında, Cumhuriyeti Türk tarihinin en büyük çağdaşlaşma ve değişim hamlesi olarak niteleyen Kocamaz, Cumhuriyet’in 92. yılına kavuşmanın haklı gururu ve heyecanını yaşadıklarını belirtti. Cumhuriyetin kazanılmasında, Türk milletinin destansı bir mücadele vererek, kendisine pranga vurmak ve topraklarını bölmek isteyen güçleri hezimete uğratarak, onlara ağır bir ders verdiğini vurgulayan Kocamaz, “Bu mücadeleler sonunda ise bizlere, demokrasi ve halk iradesiyle taçlandırdığımız Cumhuriyetimizi kazandırmakla beraber, her millete nasip olmayacak kadar büyük bir onur ve sorumluluk bırakmışlardır” dedi.
Hain güçlerin bugün de boş durmadıklarına dikkat çeken Kocamaz, şer odaklarının milli birliği bozma girişimlerine asla izin vermeyeceklerini belirterek, “Şunu belirtmek isterim ki, 92 yıl önce cesaret ve kahramanlıkla verdiğimiz bu mücadele karşısında nasıl hüsrana uğramışlarsa, bugünden sonra da kirli oyunlar ile bizleri bölmek, parçalamak ve hatta yok etmek isteyenler bir kez daha hüsrana uğrayacaklardır. Milletimiz, devletimiz, üzerinde yanlış hesaplara girişen bu şer odakları ve hain güçlere her zaman hak ettikleri cevabı verecektir. Bizler bu güzel ülkemizde farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, vatan sevgisini hoşgörü ile kaynaştıran kahraman bir milletin torunlarıyız. Bu millet sahip olduğu değerlere, her ne şart altında olursa olsun sahip çıkan ve bu kıymetli mirası, hiçbir dahili ve harici unsura feda etmemeye yeminli bir millettir. Bu nedenle en kıymetli hazinemiz olan Türkiye Cumhuriyeti’ni canımız pahasına korumak ve milli birliğimizi bozacak her türlü tehdide karşı mücadele etmekten tereddüt duymayız” ifadelerini kullandı.
“TÜRK’ÜM DEMEK AYRIMCILIK DEĞİL BİRLEŞTİRİCİLİKTİR”
Mesajında, “Aziz Atatürk’ümüzün de belirttiği gibi bu toprakların tarihte Türk’tü, bugün de Türk, ilelebet de Türk kalacaktır. Türk’üm demek, ayrımcılık değil bilakis birleştiriciliktir” ifadelerine yer veren Kocamaz, şöyle devam etti: “Bu topraklarda bin yıldır kardeşçe, birlikte yaşıyoruz. Kurtuluş mücadelesini hep birlikte verdik. Bu toprakları hep birlikte yurt edindik, vatan yaptık. Cumhuriyeti hep birlikte kurduk. Ona sahip çıkmak da hepimizin en öncelikli görevi ve sorumluluğu olmalıdır. Herkes şunu bilsin ki, bu vatanı böldürmeyiz. Üstümüze güldürmeyiz. Mazimize sövdürmeyiz. Cumhuriyet insanlık onuru için en uygun, en faziletli rejimdir. Onu korumak ve kollamak da boynumuzun borcudur. Geçirdiğimiz bu zorlu günlerde hangi durum ve şartlarda olursak olalım, milletimiz, birlik, beraberlik ve huzur için bir bütün olarak her daim var olacak, cumhuriyetimizi koruyarak, ona sahip çıkacaktır. Hiç şüphemiz yoktur ki, muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur. Bize bu kıymetli mirası bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyorum. 92. yılında hep birlikte, coşku içerisinde kutlayacağımız Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Kocamaz: “Türkiye Cumhuriyeti’ni Canımız Pahasına Korumaktan Tereddüt Duymayız” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 10 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kocamaz: “Türkiye Cumhuriyeti’ni Canımız Pahasına Korumaktan Tereddüt Duymayız” haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı