KOCAELİ HABERLERİ

Ko-mek’ Te İspanyolca Kursu Başladı

IHA
26.02.2015 - 11:01Son Güncelleme :

KO-MEK’ TE İSPANYOLCA KURSU BAŞLADI

IHA

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimleri Kursları KO-MEK’ te halkın talepleri doğrultusunda yeni branşlar açılmaya devam ediyor.
Bir halk üniversitesi olan KO-MEK yabancı dil konusunda ayrı bir fakülte oluşturmuş gibi hizmet veriyor. Leyla Atakan Kurs Merkezi’nde vatandaşların talepleri doğrultusunda İspanyolca kursu açıldı. KO-MEK ’te, İspanyolcanın dışında İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, Arapça dillerinde de eğitim veriliyor.
Leyla Atakan Kurs Merkezi İspanyolca Kursu kursiyeri Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisi Pınar Yavuz, İspanyolca’ nın çok değişik bir dil olduğunu ve ilgisini çektiği için bu kursa geldiğini belirterek: ‘’ İspanyolca kursunu KO-MEK internet sayfasından öğrendim. Sınıf açılınca bende başladım. Sınıflar ve eğitim araçları çok güzel. Eğitimlerden çok memnunum’’ dedi.
Kocaeli üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde okuyan Onur Genç, üniversite hazırlık sınıfında İngilizce eğitimi aldığını ve okuduğu bölümde ikinci bir yabancı dilin çok önemli olduğunu söyleyerek: ‘’ İtalyanca ve İspanyolca dillerine ilgi duyuyorum. Burada İspanyolca hocamız bize çok yardımcı oluyor. Sınıftaki arkadaşlarla karşılıklı diyalog kurarak pratik yapıyoruz’’ diye konuştu. Kocaeli Üniversitesi İşletme 4. Sınıf öğrencisi İrem Yıldız da, İspanyolca’ nın mesleki kariyerinde çok faydalı olacağını ifade etti.
KO-MEK’te daha önce İngilizce kurslarına gelen ve İspanyolcayı merak ettiğini söyleyen Ferda Uygur ise kızının yakın zamanda eğitim için Barselona’ ya gitme ihtimali olduğunu ve ona da yardımcı olmak istediği için kursa geldiğini söyleyerek, KO-MEK’ ten çok memnun olduğunu söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Ko-mek’ Te İspanyolca Kursu Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 11 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ko-mek’ Te İspanyolca Kursu Başladı haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

20 Mart 2018, Salı
 • İmsak
  05:33
 • Guneş
  06:57
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  16:37
 • Akşam
  19:18
 • Yatsı
  20:38
Sayfa Başı