TRABZON HABERLERİ

KKTC Milli Eğitim Bakanı Dürüst, Trabzon'da

AA / Tuğba Yardımcı
25.02.2016 - 17:34Son Güncelleme :

- Bakan Dürüst:- "Anayurdumuzun gelişmiş ve güçlü olmasından büyük gurur duyuyoruz"

AA / Tuğba Yardımcı

TRABZON (AA) - Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, "Anayurdumuzun gelişmiş ve güçlü olmasından büyük gurur duyuyoruz" dedi.

Bakan Dürüst, Vali Vekili Necmettin Yalınalp'i ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, Anavatan ile yavru vatan arasında resmi köprülerden ziyade gönül köprüleri kurmak istediklerini belirterek, "Trabzon ile KKTC arasında da yerel işbirliğinin artırılması gerekiyor" ifadesini kullandı.

KKTC'de Lefke, Güzelyurt ve Trabzon arasında geleceğe dönük eğitim, kültür hatta ticaret alanında işbirliği ve çeşitli projeler yapılabileceğine dikkati çeken Dürüst, "Anayurdumuzun gelişmiş ve güçlü olmasından büyük gurur duyuyoruz. Bu gelişmişlik ve güç, bizim de güçlü olmamızı sağlayacaktır" diye konuştu.

Yalınalp ise ziyaret dolayısıyla memnuniyet duyduğunu dile getirerek, günün anısına Dürüst'e gümüş telkari işlemeli kahve fincanı hediye etti.

Dürüst, daha sonra Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Seyfullah Kınalı'yı ziyaret etti.

Kınalı, Bakan Dürüst'e belediyenin projeleri hakkında bilgi aktararak, "Burası sizin, Kıbrıs da bizim evimiz. Tek millet ve iki ayrı devlet olarak birlik ve beraberlik içinde işbirliğimizi daha da geliştirmeliyiz" dedi.

Dürüst ise Trabzon'a ikinci kez geldiğini anımsatarak, şunları kaydetti:

"Ziyaretimizin esas amacı Trabzon ile KKTC halkı arasındaki bağların güçlenmesine katkı koymaktır. İşbirliklerinin gelişmesi ve güçlenmesi yanında Trabzon'daki iş adamlarımızın KKTC'yi sahiplenerek ülkemizde yatırım yapmalarını sağlamak istiyoruz."

Kınalı, ziyaret anısına Dürüst'e yöreye özgü hediyeler sundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden KKTC Milli Eğitim Bakanı Dürüst, Trabzon'da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 17 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KKTC Milli Eğitim Bakanı Dürüst, Trabzon'da haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı