MARDİN HABERLERİ

Kızıltepe'de "şehitleri anma programı"

AA / Adnan Koçhan
24.02.2016 - 17:48Son Güncelleme :

- Mustazaflar Cemiyeti Şubesince anma etkinliği düzenlendi- 6-7 Ekim olaylarında yaralanan Yusuf Er:"Doğu ve Güneydoğu başta olmak üzere birçok Müslümanı katletme girişiminde bulundular"

AA / Adnan Koçhan

MARDİN (AA) - Mardin'in Kızıltepe ilçesinde "şehitleri anma programı" gerçekleştirildi.

Mustazaflar Cemiyeti Kızıltepe Şubesince bir düğün salonunda yapılan etkinlik, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Mustazaflar Cemiyeti Kızıltepe Şubesi Başkan Yardımcısı Burhan Aydın, yaptığı konuşmada, insanlık tarihinden bugüne kadar İslam dininin şehitlerin kanıyla ayakta kaldığını belirterek, "Üzerinde yaşadığımız toprak, kutlu bir topraktır. Şehit ve sahabelerin kanıyla sulanmıştır. Allah'ın izniyle kıyamete kadar bu toprak mübarek kalacaktır" dedi.

6-7 Ekim olaylarında Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde katledilen Yasin Börü ile kurban eti dağıtırken yapılan saldırıdan yaralı olarak kurtulan Yusuf Er ise şehit olan arkadaşlarının bir çok Müslümanın şehit olmasını engellediğini ifade ederek, "Doğu ve Güneydoğu başta olmak üzere birçok Müslümanı katletme girişiminde bulundular" diye konuştu.

Yazar Abdullah Kavan da bu ayda bütün şehitleri gündemlerine aldıklarını ifade ederek, "Bütün bir tarihe baktığımız zaman şehitlerin sürekli gündemimizde olması gerekir. Hepinizin bildiği ayeti kerimde 'Allah yolunda ölenlere 'ölüler' demeyin, onlar diridirler fakat siz bunun şuurunda değilsiniz'. Sadece ilahi rıza için şehit olanlar hakkında yüce Rabbimiz bu ifadeleri kullanmıştır" şeklinde konuştu.

Program, ilahi ve dua okunmasıyla ile son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Kızıltepe'de "şehitleri anma programı" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 17 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kızıltepe'de "şehitleri anma programı" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı