ANKARA HABERLERİ

Kızılcahamam'a Kırsal ürün Pazarı 

DHA
29.04.2017 - 10:59Son Güncelleme :
DHA

Nurullah TOSUN/KIZILCAHAMAM(Ankara), (DHA)- KIZILCAHAMAM ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ortak çalışması ile ilçenin Kargasekmez mevkiine kırsal ürün pazarı projesi gerçekleştiriliyor.
Kızılcahamam Kargasekmez mevkiinde yapılacak olan kırsal ürün pazarının çalışmaları Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından projenin kısa sürede  başlatılarak yapımına başlanılacağı belirtildi. Projenin protokolü, Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanı Özgür Güven ile Kızılcahamam Orman İşletme Müdürü Mehmet Üstünyer arasında Orman Bölge Müdürlüğü'nde Orman Bölge Müdürü Mustafa Özkaya'nın da katılımı ile imzalandı.
Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, ilçelerinde yetiştirilen yöresel ürünlerin pazarlanması açısından büyük önem taşıyan bu projenin hayata geçmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Proje içerisinde kır lokantası, kır kahvesi, ahşap çeşme, otopark alanı, yöresel satış ünitesi, büfe, kamelyalar, çatılı piknik masaları, mescit, idari bina, tuvaletler, yürüyüş yolları ve ahşap çocuk oyun alanı bulunuyor.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kızılcahamam'a Kırsal ürün Pazarı  hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 10 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kızılcahamam'a Kırsal ürün Pazarı  haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı