GeriKitap Sanat İstanbul Fringe Festival için son çağrı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

İstanbul Fringe Festival için son çağrı

İstanbul Fringe Festival için son çağrı

İlk kez 1947’de Uluslararası Edinburg Festivali’ne katılan 8 misafir ekiple başlayan Fringe, dünyanın farklı noktalarındaki oluşumların ardından 18 – 22 Eylül tarihleri arasında ilk kez İstanbul’da yapılacak. İstanbul Fringe’in Türkiye’den ve dünyadan sanatçılar için yayımladığı açık çağrı 31 Mart 2019 Pazar gününe kadar devam ediyor.

İlk kez 1947’de Uluslararası Edinburg Festivali’ne katılan 8 misafir ekiple başlayan Fringe, dünyanın farklı noktalarındaki oluşumların ardından 18 - 22 Eylül tarihleri arasında ilk kez İstanbul’da yapılacak. İstanbul Fringe’in Türkiye’den ve dünyadan sanatçılar için yayımladığı açık çağrı 31 Mart 2019 Pazar gününe kadar devam ediyor. Sanatçılar; tiyatro, dans ve performans disiplinlerinde ürettikleri işlerle festivalin web sitesi www.fringeistanbul.com üzerinden başvuru yapabiliyor.

Türkiye’den ve dünyadan tiyatro, dans ve performans disiplinlerinde üretilen alternatif işleri kentin farklı noktalarındaki sahne ve mekanlarda buluşturacak festivalin programında gösteri sanatları etkinliklerinin dışında atölyeler, sanatçı buluşmaları ve partiler de yer alacak.

Fringe Festival Nedir?
“Alternatif”, “keşfedilmemiş”, “sınır” anlamına gelen Fringe'nin hikayesi, 1947 yılında Uluslararası Edinburg Festivali'ne davetsiz misafir olarak katılan ve gösterilerini “bir kenarda” sergileyen 8 ekip ile başladı. Bu oluşum, çağdaş gösteri sanatları alanındaki en prestijli festivallerden biri olarak görülen Edinburg Fringe'e dönüştü. Bugün Fringe Festivalleri, her yıl dünyanın farklı şehirlerinde 170 bin sanatçıyı, 250 farklı mekanda ve 60 bin etkinlikte, yaklaşık 19 milyon kişiyle buluşturuyor. Her şehirde farklı ölçek ve formlarda düzenlenen Fringe Festivalleri alternatif ve yenilikçi işler üreten genç sanatçılara işlerini uluslararası platformda sergileme imkanı sunuyor.

Istanbul Fringe Festival, tüm dünyada olduğu gibi çeşitliliği ve özgünlüğü İstanbul'un kent dinamiği ve çok kültürlü doğasıyla buluşturmak üzere yola çıkıyor. Çoğulcu ve disiplinlerarası bir temele dayanan Fringe, yeni ve dinamik olanı kültür ve sanat yoluyla arayan katılımcılarını, çoğulcu ve yenilikçi bir atmosfere davet ediyor.

İstanbul Fringe Festival için son çağrı

Yorumları Göster
Yorumları Gizle