GeriKitap Sanat Her oda yalnız mıdır?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Her oda yalnız mıdır?

Her oda yalnız mıdır?

Sanat eleştirmeni ve Sanatatak’ın kurucusu Ayşegül Sönmez danışmanlığında hazırlanan iki ‘Mavi Otel’ sergisinin biri Conrad Otel odalarında diğeri ote odası görünümlü Contemporary İstanbul Conrad standında.

Sanatçılar Ayca Ceylan, Ani Setyan, Çınar Eslek, Kirkor Sahakoğlu, Levent Morgök ve Tan Taşpolatoğlu. Sanatçıların her biri gerçek ve temsili mekanlara ayrı ayrı işleriyle müdahale etti.

Chris Isaak’in romantik parçası ‘Mavi Otel’ hem ilham kaynağı hem yol gösterici oldu, çünkü “Her oda yalnızdır.” Bir otel odasının vaat ettiği özgürlük, aidiyet, arzu, haz, sorumluluk, geçicilik, göçebelik gibi kavramların izini süren işler Conrad Otel’in odalarında sergilenirken Cİ standında sanatçıların her biri bir gün vakit geçirerek hem izleyiciyle iletişime geçecek hem de otel odası kavramının fiziksel deneyimini sorgulayacak.

Ayrıca Cİ standa ziyarete gelenler, 20 Eylül Perşembe sabah onda gerçekleşecek Conrad Talks’un ikinci sezonunun birinci bölümüne ve kahvaltıya davetli. Conrad Talks, sergi sanatçılarıyla Ayşegül Sönmez’in yapacağı söyleşiyle açılıyor ve şu soruya yanıt arıyor: “Mavi otelde her oda yalnız mıdır?”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle