GeriKitap Sanat BİFO, soprano Corrine Winters ile sahnede
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

BİFO, soprano Corrine Winters ile sahnede

BİFO, soprano Corrine Winters ile sahnede

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'na (BİFO) 11 Nisan Perşembe akşamı İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’te vereceği konserde, Türkiye’deki ilk konserini verecek soprano Corinne Winters’a eşlik edecek.

Konserde BİFO'yu ABD'li orkestra şefi Ryan McAdams yönetecek. McAdams, bu sezon BİFO’nun yanı sıra Hollanda Ulusal Operası, Teatro di San Carlo, Louisiana Filarmoni Orkestrası, Roma Operası, Moskova Filarmoni Orkestrası ve Maggio Musicale Fiorentino ile de konserler verecek. ABD’li orkestra şefi, Don Giovanni, Carmen ve İnci Avcıları gibi operaların yanı sıra özellikle modern çağın eşiğinde yazılmış orkestra müzik repertuvarına hâkimiyeti ile tanınıyor.

BİFO’nun Berlioz’un Les nuits d’été isimli başyapıtında kendisine eşlik edeceği soprano Corinne Winters ise Türkiye’de ilk kez dinleyicilerle buluşacak. Winters, orkestra eşlikli konserlerinde Verdi’nin Requiem’i, Dallapiccola’nın Partita’sı, ayrıca Avustralya ve İsviçre sahnelerindeki Violetta performansı ile dikkat çekmişti.

11 Nisan Perşembe akşamı 20.00’de başlayacak konser öncesinde, 19.00-19.40 saatleri arasında ise İstanbul Lütfi Kırdar ICEC’in Dolmabahçe Salonu’nda, gazeteci ve klasik müzik yazarı Serhan Bali ile konser üzerine bir söyleşi yapılacak.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle