KIRKLARELİ HABERLERİ

Kırklareli’nde Cumhuriyet Coşkusu

IHA
29.10.2015 - 14:23Son Güncelleme :

KIRKLARELİ VALİSİ, BELEDİYE BAŞKANI VE 55. MEKANİZE PİYADE TUGAY KOMUTANI HALKI SELAMLADI

IHA

Cumhuriyet’in 92. yılı Kırklareli’nde büyük bir coşkuyla kutlandı.
Cumhuriyet’in 92. yılı kutlama programı çerçevesinde Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Valilik makamında tebrikleri kabul etti. Kırklareli Vilayet Meydanı’nda başlayan kutlama törenlerinde Vali Esengül Civelek, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Bekir Koçak ve Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, tören birliklerinin, öğrencilerin ve Kırklareli halkının Cumhuriyet Bayramını kutladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yayınlamış olduğu Cumhuriyet Mesajının okunması ve Vali Esengül Civelek’in, günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra, şiirlerin okunduğu, halk oyunları gösterilerinin sergilendiği kutlamalar, öğrencilerin, askeri birliklerin ve sivil toplum örgütlerinin tören geçişleri ile son buldu.
Törenlere Kırklareli Valisi Esengül Civelek, CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu, 55. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Bekir Koçak, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, Kırklareli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç, Baro Başkanı Av. Harun Saygılı, Vali Yardımcıları, Kurum Amirleri, Şehit ve Gazi yakınları, Sivil Toplum Örgütleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırklareli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırklareli ilinden Kırklareli’nde Cumhuriyet Coşkusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 14 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kırklareli’nde Cumhuriyet Coşkusu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı