ANKARA HABERLERİ

Kiralık eczacı diploması tarih oluyor

Hürriyet Haber
29.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Türk Eczacıları Birliği(TEB), eczacı olmayan kişilerin artık kiralık eczacı diplomasıyla eczane açamayacaklarını bildirdi.

Kiralık eczacı diploması tarih oluyor
Hürriyet Haber

TEB tarafından yapılan yazılı açıklamada, toplum sağlığının tehlikeye düşmemesi, hastaların sağlıklarıyla ilgili en ufak bir riskle karşılaşmaması için, uzun süredir mücadele ettikleri, muvaazalı eczaneler, yani kiralık eczacı diplomasıyla “sahte eczaneler” açılması konusunda çok önemli bir yol kat ettikleri belirtildi.

Belirleyici

Bundan böyle eczacı olmayan kişilerin eczane açamayacağı, halk sağlığıyla oynayamayacağı ifade edilen açıklamaya şöyle devam edildi: “Bugün Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelik değişikliği ile, muvazaalı eczane açmak isteyen kişilerle ilgili Bölge Eczacı Odalarımız ve Sağlık Müdürlükleri eşgüdüm içinde çalışacak, odalarımızın hazırlayacağı rapor, eczane açılışlarında daha belirleyici hale gelecek.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kiralık eczacı diploması tarih oluyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı