KİLİS HABERLERİ

Kilis'te, 'Umudum mesleğim, ahşap geleceğim' projesi

DHA
27.04.2017 - 15:03Son Güncelleme :
DHA

Reşit ÇELEBİOĞLU/ KİLİS, (DHA)- KİLİS'te, Avrupa Birliği tarafından desteklenen İl Özel İdaresi'nin hazırladığı 'Umudum mesleğim, ahşap geleceğim' isimli proje kapsamında elektrik, metal, mobilya meslek edinme kursları konularında uzman personeller tarafından  eğitim veriliyor. 58 gün sürecek olan eğitime, 70 kişi katılarak alanlarında meslek ediniyor.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat, projenin bilgi toplumu ve sosyal sorumluluk anlayışının bir gereği olarak insana yatırım yapılmasını, çağın getirdiği değişime uygun bir anlayışla nitelikli, donanımlı, ara elaman yetiştirilmesini, onlara mesleki formasyon kazandırılmasını içerdiğini belirtti. Proje ile istihdamın korunması, artırılması, geliştirilmesi, işsizliğin azaltılmasına yardımcı olmak üzere kişilerin mesleki ve teknik öğretim okul ve kurumlarından faydalanmak suretiyle, istihdam imkanı olan görevlere hazırlamak,  halen çalışmakta olduğu sektörde yeni teknolojilere uyumlarını mesleklerinde gelişmelerini sağlamayı amaçlandığını ifade eden Bolat, "Kurslar, belli bir takvim periyoduna  göre akşamları veya hafta sonları yapılmakta olup, Kurslarımızdan mezun olan kursiyerlerimize milli eğitim bakanlığının mevzuatına uygun olarak sertifika verilecektir" dedi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kilis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kilis ilinden Kilis'te, 'Umudum mesleğim, ahşap geleceğim' projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 15 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kilis'te, 'Umudum mesleğim, ahşap geleceğim' projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı