EDİRNE HABERLERİ

Keşan’da, ‘Bocce Turnuvası’ yapıldı

DHA
30.03.2016 - 10:22Son Güncelleme :

Keşan’da, ‘Bocce Turnuvası’ yapıldı

DHA

KEŞAN(Edirne),(DHA)-MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nca 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları kapsamında Edirne’nin Keşan İlçesi’nde ‘Küçük Kız-Erkek Bocce Turnuvası’ yapıldı.
Turnuva, Keşan Gazi Özel Uygulama Merkezi 1 ve 2. Kademe ile Eğitim İş Uygulama Merkezi bahçesinde 11 takımın katılımıyla gerçekleştirildi. Gün boyu süren turnuva sonucu küçük kızlarda Bademlik Ortaokulu 1’nci, Rasim Ergene Ortaokulu 2’nci, Ali Kale ve Kardeşleri Ortaokulu 3’ncü, Cumhuriyet Ortaokulu 4’ncü, küçük erkeklerde Bademlik Ortaokulu 1’nci, Rasim Ergene Ortaokulu 2’nci, Ahmet Yenice Ortaokulu 3’ncü, Ali Kale ve Kardeşleri Ortaokulu 4’ncü oldu. Dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyaları Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlker Erarslan tarafından verildi.
BOCCE
Bocce punto, raffa ve volo atış sistemleriyle sınırlandırılmış düzgün bir sahada sentetik bocce topları ile oynanan spor dalıdır. Oyun, topları birbirine yaklaştırma (punto) ya da vurulacak büyük ve küçük topların önceden saptanması sonucu raffa ve volo atışı ile uzaklaştırma yöntemi ile oynanır. Böylece oyuncular bir veya birden fazla topla oynamaya devam ederek en yüksek puanı elde etmeye çalışırlar.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Keşan’da, ‘Bocce Turnuvası’ yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 10 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Keşan’da, ‘Bocce Turnuvası’ yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı