ANTALYA HABERLERİ

Kepez'den deneme sınavı

DHA
29.05.2018 - 13:01Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) girecek lise son sınıf ve mezunlar için ücretsiz deneme sınavı düzenledi. İki oturumda düzenlenen sınava 310 öğrenci katıldı.

Kepez Belediyesi, YKS'ye girecek adaylar için ücretsiz deneme sınavı düzenledi. Kepez Belediyesi Teomanpaşa Kurs Merkezi'nde beşincisi düzenlenen deneme sınavı temel yeterlilik testi (TYT) ve alan yeterlilik testi (AYT) olmak üzere 2 oturum halinde gerçekleştirildi. 160 sorunun yer aldığı TYT oturumuna 170 üniversite adayı, 166 sorunun yer aldığı AYT oturumuna ise 140 üniversite adayı katıldı. Adaylara muhakeme, akıl yürütme, mantıklı düşünme odaklı sözel ve sayısal becerilerinin yanı sıra Türkçeyi doğru kullanma, okuma ve anlama, dil hakimiyeti ile matematiksel ilişkilerden yararlanmanın ölçülmesini amaçlayan sorular yöneltildi. TYT'de Türkçe, sosyal bilimler, temel matematik ve fen bilimleri, AYT'de ise Türk dili ve edebiyatı, sosyal bilimler 1, matematik, sosyal bilimler 2 ve fen bilimleri soruları yer aldı.

Kepez Belediyesi Teomanpaşa Kurs Merkezi lise son sınıf ve mezunlar için her eğitim ve öğretim yılında kurslar düzenliyor. Mezunlar için kurslar hafta içi 09.00 ile 16.00 saatleri arasında, lise son sınıf öğrencileri için ise 17.00 ile 20.00 saatleri arasında yapılıyor. Kepez Belediyesi Teomanpaşa Kur Merkezi'nde bu yıl 600 öğrenci YKS hazırlık kurslarına katıldı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kepez'den deneme sınavı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı