ANTALYA HABERLERİ

Kepez'de 4 mahalleye doğalgaz

DHA
31.03.2016 - 12:52Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi ve doğalgaz dağıtım şirketi Enerya Gaz Dağıtım A.Ş arasında yapılan görüşmeler sonunda ilçede imara uygun yapılaşması tamamlanan 4 mahalleye 2016 yılı içinde doğalgaz verilecek.

Antalya'da doğalgazın ilk kullanıldığı ilçe Kepez'de bu yıl 4 mahalleye daha doğalgaz verilecek. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Enerya Gaz Dağıtım A.Ş. yetkileri ile yaptığı görüşmeler neticesinde Emek, Karşıyaka, Gülveren ve Yeşilyurt mahallelerine doğalgaz hattı döşeneceğini söyledi. İlk çalışma Emek Mahallesi'nde başlatıldı, Karşıyaka Mahallesi'nde devam edecek.

İmara uygun yapılaşmanın tamamlandığı bölgede, elektrik iletim hatları da yer altına alınacak.

Doğalgaz ve elektrik altyapı çalışmalarının tamamlanmasından sonra iki mahallenin kaldırım ve asfaltı da yenilenecek. İmara uygun yapılaşmanın tamamlandığı Gülveren ve Yeşilyurt mahallelerinde de doğalgaz hattı çalışmaları gelecek aylarda başlayacak. İlçede şu an 12 mahallede toplam 60 bin konutta doğalgaz kullanılıyor.

Havasıyla tertemiz bir Kepez hayal ettiklerini belirten Başkan Hakan Tütüncü, "Son yıllarda hava kirliliğinin ciddi manada düştüğünü görüyoruz. Doğalgazın yaygınlaşması, hava kirliliğinin önüne geçilmesine ciddi bir katkı sağladı. Kepez'in havası günden güne daha da temiz hale geliyor" dedi. Başkan Tütüncü, imara uygun yapılaşmasını tamamlayan mahalleleri doğalgazla buluşturmaya devam edeceklerini kaydetti.

FOTOĞRAFLI

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Kepez'de 4 mahalleye doğalgaz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 12 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kepez'de 4 mahalleye doğalgaz haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı