ANTALYA HABERLERİ

Kepez’de 5 Mahalleye Daha Aile Sağlığı Merkezi

IHA
30.10.2015 - 11:39Son Güncelleme :

KEPEZ'DE 5 MAHALLEYE DAHA AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ KURULUYOR. MERKEZLERİN İNŞASI DEVAM EDİYOR

IHA

350 yataklı Sütçüler Devlet Hastanesi, 1000 yataklı şehir hastanesi ve 50 ünitelik ağız ve diş sağlığı merkezi yatırımlarıyla sağlığın merkezi olan Kepez’de, vatandaşların Aile Sağlığı Merkezi (ASM) talepleri de karşılanıyor. Zafer ve Yükseliş’e kazandırılan ASM hizmete girdi. Kuzeyyaka, Altınova Sinan, Göksu ve Duraliler’e inşa edilen ASM binaları tamamlanıyor.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nin, imar düzenlemeleri, arsa tahsisleri ve merkezi idare ile yaptığı görüşmeler neticesinde 350 yataklı Sütçüler Devlet Hastanesi bitme aşamasına geldi. Ahatlı Mahallesi’nde yapımı süren 50 ünitelik Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, 2016 yılı içerisinde hizmet vermeye başlayacak. Sağlık Bakanlığı, Göçerler Mahallesi’nde 1500 dönümlük araziye inşa edilecek olan 1000 yataklı şehir hastanesini yatırım programına aldı.
5 MAHALLEYE DAHA AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ
Devlet ve özel sektörün yatırımlarıyla sağlıkta merkez olan Kepez’de, vatandaşın ilk adım sağlık tesisi ihtiyacı da karşılanıyor. Kepez Belediyesi, bu amaçla mahallelere aile sağlığı merkezi(ASM) inşa ediyor. Başkan Hakan Tütüncü’nün, 1. döneminde Zafer ve Yükseliş mahalleleri için ASM inşa edildi. Tütüncü 2. döneminde Altınova Sinan, Kuzeyyaka, Göksu ve Duraliler mahallelerine ASM yapma sözü verdi. Altınova Sinan’daki ASM binasının ince işçiliği yapılıyor. Kuzeyyaka ve Göksu mahallelerindeki ASM binalarının yapımında sona gelindi. Duraliler de sağlık tesisinin inşası başladı.
4 AYRI NOKTADA 112
Yaklaşık 310 metrekareden oluşan ASM binalarında Sağlık Bakanlığı’nın acil müdahale odası, muayene odaları, emzirme odası, aşı odası, lavabolar, mutfak, geniş bir bekleme salonu gibi üniteler yer alıyor. Altınova’daki ASM binasında belediye veznesi de hizmet verecek. ASM binaları ile mahallelere yerinde sağlık hizmetini getiren Kepez Belediyesi, vatandaşların sağlık hizmetlerine kolay şekilde ulaşabilmesi amacıyla da ilçeye 4 tane 112 acil servis istasyon binası kazandırdı.
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez’in sağlığının kendilerine emanet olduğunu belirterek " Kepez’i, sağlık yatırımlarıyla güçlü bir şehir haline getiriyoruz. Her yeni günle, yeni sağlık yatırımlarımızla Kepez, sağlığın da merkezi oluyor.Belediye ve iktidar olarak Kepez’deki sağlık alanındaki yatırımlarının her birini çok ciddi bir planlama ile gerçekleştiriyoruz. Her şeyin başı sağlık, diyeceğiz ve daha güzel sağlık eserleri meydana getireceğiz, daha büyük sağlık yatırımlarını Kepez’e kazandıracağız.” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Kepez’de 5 Mahalleye Daha Aile Sağlığı Merkezi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 11 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kepez’de 5 Mahalleye Daha Aile Sağlığı Merkezi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı