OSMANİYE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Kent müzesinde drama eğitimi

DHA
18.05.2018 - 11:52Son Güncelleme :
DHA

İbrahim EMÜL/OSMNAİYE, (DHA) - OSMANİYE Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Osmaniye Meslek Yüksek Okulu (OMYO) Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri, 'Müze ve Drama' konulu 'Çocuk ve Drama' dersi kapsamında uygulamalı Yaratıcı Drama eğitimleri için Osmaniye Belediyesi Kent Müzesini ziyaret etti.
OMYO Çocuk Gelişimi programı öğrencileri müze bahçesinde ve müze içerisinde öğretim görevlisi İmray Nur idaresinde, hem eğitim aldılar hem de eğlendiler. Yaratıcı drama yöntemiyle müze gezmenin Osmaniye’de bir ilk olduğunu belirten Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı bölüm başkanı İmray Nur, "En önemli amaçlarımızdan biri yaratıcı drama yöntemiyle müzeleri yaşayan kurumlar haline getirmek ve etkin öğrenme ortamlarına dönüştürmektir. Bu noktada oyunun gücünü içinde barındıran yaratıcı drama, bize eşsiz fırsatlar sunar. Müzede drama, katılımcıya eğlenerek ve oynayarak yaratıcılığını kullanma, araştırma, keşfetme, problem çözme, anlayış geliştirme ve yorumlama olanakları sunar. Kent Müzesi’nin kapılarını bizlere açtıkları için Osmaniye Belediyesine çok teşekkür ediyorum"dedi.


FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kent müzesinde drama eğitimi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı