GeriSağlık Kaş ekimi pahalı bir uygulama mıdır?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kaş ekimi pahalı bir uygulama mıdır?

Kaş ekimi pahalı bir uygulama mıdır?

Yıllar geçtikçe kaşlarımızda bir sürü sebepten dolayı şekil bozuklukları meydana gelir. Peki bunun için kaş ekimi pahalı bir uygulama mıdır?

Doğuştan kaşlarımız olmayabilir veya başka bir sebepten dolayı kaşlarımız zarar görebilir. Kaşlarımız yüzümüzdeki simetriyi tamamlayan en önemli konumdadır. Kaşlarımızın olmayışı estetik açıdan da yüzümüzde hoş olmayan bir görüntüye sebebiyet vermektedir. Kaş problemlerimizden kurtulmamız için kaş ekimi işlemi yapılmaktadır. Kaş ekimi ense bölgesinde tekli saç teli bulunan tüm kişilere uygulanabiliyor.

Kaş ekimi pahalı bir uygulama mıdır

Kaş ekimi nasıl bir uygulamadır?

Kaş ekiminin bu zamana kadar tıbben bir zararı ve yan etkisi görülmemektedir. Kaş ekimi ense bölgesindeki tekli saç tellerinin alınarak, kaş bölgesinde dejenere olan bölgeye uzman plastik cerrahlar tarafından fue tekniği ile mikromotorla transfer edilmesi işlemidir. Kaş estetik uygulamalar arasında en dikkat çekenidir.

Kaş ekimini herkes yaptırabilir mi?

Cinsiyet fark etmeden herkes kaş ekimi yaptırabilir. Kaşlarını beğenmeyen, sekil bozukluğundan rahatsız olan, seyrek kaşlarından rahatsız olan herkes için kaş ekimi uygulaması yapılmaktadır. Ense bölgesinde tekli saç telleri mevcut olan herkes bu uygulamadan yararlanabilir. Özellikle kadınlarda kaş aldırma işleminden dolayı zamanla boşluklar oluşmaktadır. Burada devreye kaş ekimi girmektedir.

Kaş ekimi pahalı bir uygulama mıdır

Kaş ekiminin detayları

Lokal anestezi ile yapılan işlemde genellikle ense bölgesinden alınan kökler kaş olmayan bölgelere Fue tekniği ve mikromotorla ekilir. Yapılan bu ameliyat sonrasında hastanın dış etkenlerden korunması, yeni köklerin sağlıklı çıkması için gereklidir. Ekilmiş olan kaş kökleri 7 gün içinde kabuklaşıp dökülür ve genellikle 3 ay sonunda da kaşlar çıkmaya başlamış olacaktır. Kaş ekim uygulamalarında başarı oranları çok yüksektir.

Kaş ekimi ücretleri

Kaş ekimi ücretleri kaşlara ekilen kök sayısına göre belirlendiği için kişinin kaşlarındaki boşluk alanlara göre değişmektedir. Ortalama olarak 1 kök ekim ücreti 6 TL olarak hesaplanmaktadır. Kaş ekiminde ücretten çok yapılan işlemin kalitesi daha önemlidir. Kalitesinden emin olduğunuz klinikler içinden ekonomik olanlar da araştırılabilir. Kalitesiz ekilmiş bir kaş belki de sizi daha fazla pişman edecektir. 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle