GeriKelebek Kış Güneşi 9. bölümde Efe gerçeği itiraf edecek mi?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kış Güneşi 9. bölümde Efe gerçeği itiraf edecek mi?

Kış Güneşi 9. bölümde Efe gerçeği itiraf edecek mi?

Kış Güneşi 9. bölümde işler karışıyor. Kış Güneşi dizisinin merakla beklenen 9.bölüm fragmanı yayınlanmış ve dizinin bu akşam yayınlanacak yeni bölümünde neler olacağı özet olarak geçilmişti. Peki Kış Güneşi 9.bölümde neler yaşanacak?

Kış Güneşi”nin 9. bölümünde; Nisan, Seda’nın tehdidi karşısında çaresiz kalıp, onunla evlenmeyi kabul eden Efe’den gerçeği itiraf etmesini ister. Efe ise bunu yaparsa, ikizinin ve babasının katilini bulamayacağı için bu evliliğe mecburdur... Öte yandan Efe, Nisan’a duyduğu aşk yüzünden büyük bir ikilem yaşar. Kış Güneşi 9. bölümde Efe’nin duygularına kayıtsız kalmayan Nisan, bu evliliği engellemek isterken büyük bir arbede yaşanır. Leyla, 20 yıl önce öldü sandığı oğlu Efe’nin kısa süre öncesine kadar yaşadığını öğrenmenin şoku içindedir. İkinci kez oğlunu kaybetmenin acısını yaşayan Leyla bu gerçeği kendisinden sakladığı için Mete’yi suçlar. Oysa ki onun Mete sandığı zaten Efe’dir. Efe eğer Farise’nin bahsettiği anahtarı bulabilirse geçmişin kapısını da açabilecek ve çekilen tüm acılara son verecektir.

Başrollerini; Şükrü Özyıldız ve Aslı Enver’in paylaştığı "Kış Güneşi" dizisinin güçlü oyuncu kadrosunda Şenay Gürler, Başak Parlak, Mahir Günşiray, Hakan Boyav, Hakan Gerçek, Berrak Kuş, Gamze Süner Atay, Mehmet Esen, Buse Varol, Emre Bulut, Okan Selvi, Burak Çimen,Kubilay Çamlıdağ ve Merve Han rol alıyor. Kış Güneşi 9. bölümü ile bu akşam ekranlara gelecek.

“Kış Güneşi”nin 8. bölümünde; Mazhar’ı hastane odasında öldürmeye çalışan Yakup’un adamı, Efe’ye suç üstü yakalanır. Yakup, Mazhar’ın ölüm kararını Reşat’ın verdiğini söyler; ama Efe buna inanmaz. Babası ve ikizi Mete’nin katilinin, tahmininden daha da yakınında olduğunun farkındadır. Hastanede, annesinin başında bekleyen Efruz, 20 yıl önce öldüğünü sandığı babası Kadim ile kavuşacağı anda çok büyük bir hata yapar... Geçmişinin peşine düşen Efruz’un yolu tıpkı kendisi gibi geçmişini kaybetmiş bir adam olan Efe ile kesişir. Seda, sevgilisi Mete sandığı Efe ve Nisan’dan intikam almaya kararlıdır. Öyle ki, ya ölmeyi ya da öldürmeyi kafasına koymuştur. Efe ve Nisan arasındaki güçlü çekim ise her ikisini de vicdanen rahatsız etmekte ve birbirlerinden uzak durmaya mecbur bırakmaktadır. İsmail’in boşboğazlığı ise herkesin başına büyük işler açacaktır.

Sumru, Kadim’in peşindeki kocası Yakup’un kirli işlerine tesadüfen şahit olurken, Yakup da bir başka tesadüf eseri Seda’nın, Mete’nin bebeğine hamile olduğunu öğrenir. Mete ile evlenmeyi planlayan Seda’nın kaderi artık Yakup’un elindedir. Eve gelen Efe, orada gördükleri ile geçmişe gider ve sır perdesi yavaş yavaş aralanmaya başlar. Kış Güneş 6. bölümde Nisan'a büyük şok! Kış Güneşi 6. bölüm fragmanında yaşananlar izleyicileri hayrete düşürecek. Show TV'nin beğenilen dizisi Kış Güneşi bu haftaki bölümünde Nisan eşinin aslında eşinin ikizi olduğunu öğreniyor. Dizinin son bölümü bu akşam ekranlara gelecek ve merak edilenler açığa çıkacak. Peki Kış Güneşi 6. bölümde başka neler yaşanacak? “Kış Güneşi”nin 6. bölümünde; Öldü sandığı oğlu Efe’yi bir anda karşısında gören Fatma sevinçten bayılır. Efe, Fatma için endişelenirken, olaylara şahit olan Leyla’ya durumu açıklamak ise Nisan’a kalır. Kış Güneşi”nin 7. bölümünde; Babasının ve kardeşinin katilinin Mazhar olduğuna inanan Efe, kendini daha fazla tutamayarak Mazhar’ı suçlar. Mazhar’ın kalbi bu yaşananlara dayanamaz.

Kış Güneşi 9. bölümde Efe gerçeği itiraf edecek mi

'Hayalim gerçek oldu'
SHOW TV’NİN ilgiyle izlenen dizisi Kış Güneşi’nde ‘Efe’ karakterine hayat veren Şükrü Özyıldız’ın üvey kardeşi Nadide’yi oynayan Buse Varol’un 10 parmağında 10 marifet var. İşte bilmediğiniz yönleriyle Buse Varol...

Oyunculuğa ne zaman ve nasıl başladınız?

2012 yılında Denizli’de hem Pamukkale Üniversitesi’nde okuyup hem de dershanede edebiyat öğretmenliği yaptığım esnada Facebook’ta bir reklam gördüm. Reklamda ‘Miss Turkey yarışmasında Türkiye’nin kraliçesi’ siz olabilirsiniz yazıyordu. Babamın da desteğiyle 2012’de Miss Turkey’ye katıldım ama dereceye giremedim. Çok geçmeden fotoğraf elemesini geçtiğimi öğrenince İstanbul’a geldim ve ‘Tozlu Yollar’ isimli diziyle oyunculuğa adımımı attım. Sonrasında ‘Şehrin Melekleri’, ‘Arka Sokaklar’ ve son olarak da ‘Kış Güneşi’ geldi. Aslında oyunculuk küçüklükten beri hayalimdi.

'NADİDE KADAR SAF DEĞİLİM'
Konservatuvar eğitimi almamış olmanın eksikliğini hissediyor musunuz peki?

Edebiyat ve işletme yönetimi okumuş olabilirim ama oyunculuk eğitimleri almaya devam ediyorum. Konservatuvar mezunu olmamamın sıkıntısını yaşamıyorum. Bugüne kadar çalıştığım Selda Alkor, Zafer Ergin ve Hakan Boyav gibi isimlerin gelişimime çok katkısı oldu.
Kış Güneşi’ne gelecek olursak, dizide canlandırdığınız Nadide karakteri fakir, balıkçı bir ailenin kızı. Aynı zamanda Efe’nin üvey kardeşi. Biraz kapalı kutu gibi. Nadide karakterini çok seviyorum. Nadide zengin olmak, modellik yapmak, magazin dergilerine bakmak isteyen, süslü püslü bir kız. Ama o varoşluğu da üzerinden atamıyor. İyi bir karakter olmasının yanında hırslı olması onun için negatif. Ne çok masum ne de çok kötü. İlerleyen bölümlerde Nadide aşkıyla ve hırslarıyla gündemde olacak.

Nadide’yle benzeşen ve ayrılan yönleriniz nelerdir?

Benzeşen yönlerimiz yok. Bana benzeyen rolleri oynamıyorum. Farklı yönümüz ise Nadide saf bir kız. Ben o kadar saf bir kız değilim. Gözü açık, akıllı bir kızım.

Karaktere ilişkin nasıl tepkiler alıyorsunuz?
Dizide tatlı bir kızı oynadığım ve hikâyem Burak ile aşkımız üzerine kurulu olduğu için genelde pozitif tepkiler geliyor. Çünkü insanlar bu aşka inandı. Nadide’yi çok renkli bir karakter olduğu için oynamayı kabul etmiştim, iyi ki de etmişim.

‘Kış Güneşi’nin her bölümde izleyicilerin damaklarında ayrı bir tat bırakmasını neyle açıklarsınız?

Şükrü’nün 2 karakteri aynı anda oynamasının etkisi yadsınamaz. Kaybedilen bir hayatı oynuyor. Birinin hayatını yaşıyorsun ama aslında o değilsin. Bu durum insanlarda merak uyandırdı. İzleyici hem sokak hayatını hem de lüks hayatı görüyor.

Sette ortamınız nasıl?
Sette kimsenin birbirine karşı negatif elektrik akımı yok. İnsanlar sürekli güleryüzlü olabilir mi? Oluyor işte. Reyting kaygımız da olmayınca ortaya pozitif enerji saçılıyor. Babamı oynayan Mehmet Esen’e çok gülüyorum mesela.

'MERAK UNSURU KATLANACAK'
Kış Güneşi’nin önümüzdeki bölümlerinde seyircileri neler bekliyor?

İzleyici en çok Efe ile Nisan’ın birbirine âşık olup olmayacağını merak ediyor. Çünkü Nisan Efe’nin ikizi olan Mete ile evliydi. Mete ölünce, Efe Mete’nin yerine geçti, şu an karıkoca hayatına devam ediyorlar. Bir yandan da Mete’nin sevgilisi Seda hamile. “Acaba Mete onunla mı evlenecek?” sorunsalı var. Nadide de Mete’nin hayatına dahil olmaya çalışıyor. Merak unsuru her geçen bölüm katlanarak artacak.

Oyunculuğunu gıptayla seyredip kendinize idol olarak gördüğünüz bir meslektaşınız var mı?

Oyunculukta idolüm yok. Kimseye özenmiyorum, kimseyi kendime örnek almıyorum. Yapabileceğimin en iyisini yapıyorsam niye başkasını örnek alayım ki? Ben Buse Varol’um. Daha 5 yaşındayken annemle tiyatroculuk oynardık, hep kendim olurdum. Lisede skeçler yazardım. Özgüven meselesi diyebilirim.

'İLK SİNEMA DENEYİMİM'

Mayısta vizyona girecek olan ‘Dağ 2’ filminde sizi de göreceğiz. Bu film hakkında neler söylersiniz?

Film, askeriye yaşantısını ve dağda teröristlerle çatışmaları konu alıyor. İlk filmde teröristlerin elinden kurtulan Oğuz ve Bekir, bu kez özel kuvvetlere katılacak. İlk sinema deneyimim olan bu filmde Ece karakterini oynayacağım. Filmin terör ekseninde günümüze ışık tuttuğunu söyleyebilirim.

'ASLI'YLA BİRLİKTE OYNAMAK HAYALİMDİ'

Dizide üvey abinizi canlandıran Şükrü Özyıldız hakkında neler söylersiniz? Enerjisi çok yüksek biri. Sette en fazla yorulan oyunculardan biri olmasına rağmen bize aşıladığı enerji ve sıcaklık takdire şayan.

Peki ya Aslı Enver?
Diziye başlamadan önce Aslı Enver’le tanışıp bir dizide oynamanın hayalini kuruyordum. Bu hayalim kısa sürede gerçek oldu. Aslı’da ne ego var ne de kapris, onu çok seviyorum.

'Butik pastacılık yapacağım'

Setten artakalan zamanlarınızda neler yaparsınız?

Kurabiye, makaron ve pasta tasarımları yapıyorum. Sonra bunları müşterilerime sipariş aldıkça satıyorum. Kurabiyelerim güzel, iddialıyım. İleride küçük bir yer açıp butik pastacılık da yapmayı düşünüyorum. Yemek dışında yağlıboya tablolar yapıyor ve savunma sanatlarıyla ilgileniyorum. Aynanın karşısında veya banyoda saatlerce şarkı söyleyebilirim.

'AŞK KADINI DEĞİLİM'

Aşkı nasıl tarif edersiniz?

Bugüne kadar pek çok kez aşk duygusunu tattım ama tanımını yapamıyorum. Ben aşk kadını değilim, beceremiyorum. Aşkı elime yüzüme bulaştırıyorum. Şu an ilişki için doğru zamanı ve doğru kişiyi bekliyorum. Daha önce yaşadığım için ekleyeyim aynı sektörden biriyle aşk yaşamak çok zor.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle