GeriKeyif Dünya yayıncıları İstanbul'da buluşuyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dünya yayıncıları İstanbul'da buluşuyor

Dünya yayıncıları İstanbul'da buluşuyor

Bu yıl dördüncü kez düzenlenecek Fellowship- Uluslararası İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları- için geri sayım başladı. İstanbul'u bir telif merkezi haline getirmeyi amaçlayan programın tanıtım toplantısı yayınevleri, ajanslar ve yayımcı meslek birliklerinin katılımı ile İTO'da gerçekleştirildi. İlki 2016 yılında düzenlenen Uluslararası İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları’nın dördüncüsü 2019 yılı Şubat ayında gerçekleştirilecek.

Etkinliğin tanıtım toplantısına çok sayıda yayınevi ve ajansın temsilcilerinin yanı sıra Basın Yayın Birliği Başkanı Emrah Kısakürek, İTO Başkanvekili İsrafil Kural ve TBYM Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Doğru da katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Doğru, Fellowship'in Türk yayımcılarla dünya yayımcılarının işbirliğini arttırmak ve kültürlerarası dostluk köprülerini kurabilmek için oldukça önemli bir organizasyon olduğunu belirtti. Yurt dışındaki fuarlarda yayımcıların birbiriyle verimli görüşmeler yapamadığına dikkat çeken Doğru bu programın özelliğinin; hem yayımcıların önceden seçilmesi ve davet edilmesi hem de Türkiye'den katılımcıların bu listelere sahip olması ile özel randevulaşmalarını programdan önce yapabilmeleri olduğunu vurguladı.

"TÜRK EDEBİYATININ HAK ETTİĞİ YERE ULAŞMASI İÇİN"

Dünya yayıncıları İstanbulda buluşuyorEserlerin farklı dillere çevrilmesinde öncülük yapmak ve dünya dillerinde çıkan eserleri de yakından takip etmemiz için organizasyonun faydalı olduğunu sözlerine ekleyen Doğru; "Bu program sayesinde Balkanlar, Afrika, Asya, Avrupa ve Türki cumhuriyetler olmak üzere tüm dünyada bir iletişim ağı oluşturmak ve yayımcılığımızı bu alana açmak gibi bir hedefimiz de var. Türk edebiyatının ve Türk yayımcılığının güçlenmesi ve hak ettiği yere ulaşması için el birliği ile tüm yayınevlerinin bu programda yer alacağına inanıyorum" diye konuştu.

SON BAŞVURU 30 KASIM'DA

Tüm dünyadan yayınevi yöneticileri, editörler, telif ajansları, yayımcı meslek birlikleri ve yayımcı sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin başvurularına açık olan program için son başvuru tarihi ise 30 Kasım 2018.

Programa; "https://www.fellowship.istanbul" adresinden online başvuru yapılabilir.

Fellowship (Uluslararası İstanbul Yayımcılık Profesyonel Buluşmaları) 26-27-28 Şubat 2019 tarihlerinde Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde düzenlenecek.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle