GeriKeyif Babamın Ceketi filminin çekimleri tamamlandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Babamın Ceketi filminin çekimleri tamamlandı

Babamın Ceketi filminin çekimleri tamamlandı

Yönetmen koltuğuna Müfit Can Saçıntı'nın oturduğu aile komedisi "Babamın Ceketi" filminin çekimleri sona erdi.

Yapımcılığını Hann Medya'nın üstlendiği film için 3 ay karate ve silah tutma eğitimi alan başrol oyuncusu Mert Turak,  "Ferhat" karakterini canlandırdığını belirterek, "Bu hikayede kendisini seven insanları sonradan anlayan, ona değer veren insanların sonradan farkına varan Ferhat'ı oynuyorum. Filmimizin böyle bir dramatik ya da trajikomik bir yanı var." dedi.
Turak, filmin hem festival hem drama hem romantik komedi hem de belgesel filmi olduğunu aktararak, herkese dokunan bir film olduğunu söyledi.

Son dönemde tartışılan komedi filmlerindeki espri düzeylerine de değinen Turak, "Böyle edepli, namuslu komedi filmi de olur tabii. Neden olmasın? Her şey mi belden aşağı olacak yani? Hayır. Böyle de yapılabilir. Müfit ağabey de bunu çok güzel yazmış. (Bu film) Komedide, hayatta, ilişkide, aşkta, anne ve baba ilişkilerinde yitirdiğimiz birçok şeyi hatırlatıyor. Bence değerli bir iş." değerlendirmesinde bulundu.


Dragos, Kadıköy Boğa, Yeldeğirmeni, Altıyol ve Şile Ağva'da gerçekleşen çekimlerin çok keyifli olduğunu kaydeden Turak, "İnançlı biriyimdir. Burada hemen kendimi bıraktım, teslim oldum. İyi bir iş oldu. Bugün de Ağva'da güzel bir final yapıyoruz." ifadelerini kullandı.
Oyuncu Turak, tiyatro ve sinema oyunculuğu arasındaki farktan da bahsederek, şu bilgileri verdi:
"Bugünlerde yeni konservatuvar mezunu çocuklarla da sık sık konuşuyoruz. 3 yıl önce olsa, 'Er meydanı tiyatrodur. Önce o var.' diye cevaplayabilirdim. Er meydanı tiyatro ama neye ve kime göre? Başlayıp 1,5 saatte bitiyor. Gel de bir filmde rol devamlılığını tut. Filmin son sahnesini ilk gün çekebilirsin. Koşullar ve hava şartları ona el verebilir. O anlamda er meydanı evet tiyatrodur ama sinemada da kaşınızı, gözünüzü, mimiğinizi hesaplamanız gerek. Bütün bunların başka bir konsantrasyonu var. Bu benim birazcık yeni yeni ayıldığım bir durum. Bütün filmi ve filmin performansını düşündüğünüzde tiyatrodan gelmenin yararları muhakkak var. Bizim işimiz hep en iyiyi aramak olduğu için tabii ki er meydanı tiyatrodur ama sinemanın başka bir dili var."


ÇALIŞIRKEN EĞLENİYORUZ

Babamın Ceketi filminin çekimleri tamamlandı


Oyuncu Erkan Can da çok güzel, yumuşacık ve naif bir senaryo olduğunun altını çizerek, "Bu filmin, senaryonun birçok şeye ufak dokunuşları, göndermeleri var. Onlar da hep filmin içinde var. Bunlar hep çok tatlı, güzel, naif bir şekilde gidiyor. Benim karakterim, filmdeki kızın babası. Laz bir adam. İyi bir baba. Kızını dinleyen, kızıyla paylaşan, dertleşen ve çare arayan bir baba. Bütün babalar öyledir aslında ama biz bu filmde bunun altını biraz daha çiziyoruz." diye konuştu.

Çekimler için kurulan setin hep eğlenceli olduğunu dile getiren Can, şunları kaydetti:  "Biz çalışırken eğleniyoruz. Bu bir eğlence. Kameranın kurulması, role hazırlanmak, prova yapmak, sufle almak, bunlar hep eğlence bizim için. Biz bunu severek yapıyoruz. Severek olmazsa olmuyor. Zaten o zaman yorgunluk oluyor. Bu setin çalışması, burada, konunun içinde olmak bizim eğlencemiz. O yüzden fazla uzağa ayrılmayız biz. Bu bizi eğlendirir. Aralarda tabii makaramızı yapıyoruz. Gırgır, şamata oluyor. 'Hazır' denildiği zaman da düzenli bir şekilde çalışıyoruz. Yoksa gitmez."


Can, kendisine gelen senaryolar içinde seçici davrandığına vurgu yaparak, "Filmin tamamı, bütünü ne anlatıyor? Nasıl bir senaryo, hikayesi nasıl? Hikayesi güzelse tamam diyorsun. İlk okumada içinden tamam diyorsan, o oluyor zaten. Kalbinin sesini dinle diyorlar ya onun gibi bir şey. Bir hikayenin duygusu okurken oyuncuya geçiyor." diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle