GeriKelebek Kablosuz Ağ
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kablosuz Ağ

Farz et ki üredi, mevzu o değil Mevzu şu: Ortaya ne çıkacak

Ben de normal bir gündeme uyanmak, ben de normal bir gündemden söz etmek istiyorum, benim neden normal bir gündemim yok anne!

Altı haftadır beraberiz, farkındaysanız hep “Tövbe bismillah, başımıza daha ne gelecek” diyerek haftaya başladık. Her haftanın gündemi bir öncekinin önüne geçti; kabuğumuzda durup olan bitene bakmaya devam ediyoruz. Ama iş, elalemin ceketiyle hovardalığa kalkışmaya varınca o kabuğumuzdan şöyle bir çıkıveriyor, klavyelerin farklı harflerinden isimler oluşturuyoruz.
Bu haftanın en çok konuşulan konusu ‘çokeşlilik’ diye tutturan Sibel Üresin’di; adı üstünde deyip, kendi haline bırakıp geçmeliydik ama olmadı... Klavyeler, bu hafta üç sesli, üç sessiz harfin ağırlıklı kullanılmasıyla ‘üresin’ yazdı durdu. Peki çokeşliliği savunan bir aile danışmanının açıklamaları bizi neden bu kadar gerdi, esas sorun burada. Her platform gibi sosyal medya da kendi sustalı maymunlarını yaratacak, tek fark var artık TV’nin yarattıklarından çok daha uzun süre o insandan söz edilecek. Ee ne demişler; söz/görüntü uçar, yazı kalır!
- YLMZMRGL: Ey Tanrım Sibel’e 3 tane... 3 de yetmez 5 tane... 5 de yetmez 7 tane ver, ver, ver, ver, Sibel Üresin!
- action__man: Başbakan: “3 çocuk yapın.” Sibel Üresin: “Çokeşlilik yasal olsun.” Bülent Arınç: “Hayat seksten ibaret değildir.” Karar verin; sevişek mi, sevişmeyerek mi?
- cemilaraz: Çokeşliliği savunan Sibel Üresin kendince haklı. Bununla evlenecek olan adama ‘gerçek’ bi kadın daha lazım bence.
- gafebesi: Siz üremeyin, yerinize Sibel Üresin. Bütün insanlık adına üreyebilecek potansiyel var onda.
- Katip_Celebi: Sibel Üresin, şanımız yürüsün!

N’apmıyomuşuz bi daha yapmıyomuşuz

Şaşırıyoruz ama neden; bugüne kadar mevcutki sanatçı&politikacı dostluğunu yeni görmüş gözler, en iyi ihtimalle uzağı görmüyor olabilir. Amma velakin iltifatın da dozajı var efendim. O ne öyle canını vermeler falan, hele ki şu cümle: “Sayın Bakanım her zaman sanat ve sanatçının yanında oluyorsunuz.” İnsanın aklına bir halı saha maçını getiriyor ama maç mahallede... “Sen sanat ve sanatçıyı tut, ben kaptırdım buradan topuklayıp esnafın yanındaki yerimi alacağım...” Sezen Aksu, Ajda Pekkan, yarın bir başkası... Yemiyoruz, yemediğimiz gibi bir de önümüz seçim, ‘yağlı’ boya tablo sevmeyenlere başka tablo önerisinde bulunuyoruz. Büyütmeyelim; Ajda Hanım sadece Egemen Bey’e bağış yapmış. Ödülümüz bir cins yağ, zengin göstereninden!
- Mhmetsa: Ajda Pekkan 2023 yılına kadar yaşarsa Kanal İstanbul’un açılışında konser vermeyi garantiledi şimdiden.
- EthicFail: Ajda Pekkan, Bin Ladin’i görse; “Bu seçimde oyum size” diyecek yaşta. Şaşırmayın bu kadar yahu.
- Daralan_Makaron: Ajda Pekkan Egemen Bağış’a; “Sizin için canımızı vermeye hazırız” demiş. Ne kadar ömrün kaldı ki? Gelmişsin 100 yaşına.
- mrtdskc: Ajda Pekkan: “Egemen Bağış’ı bir anlık Azrail’e benzettiğim için korkudan öyle bir cümle sarf ettim.”
- ege_bamyasi: Evet gençler, bugünkü ‘En yaratıcı laf sokan twit’ yarışmamız başladı. Keywordlerimiz: Ajda, Egemen Bağış, Estetik. Son ki üç dört başla!


Yorumları Göster
Yorumları Gizle