Kayseri Haberleri

KAYSERİ HABERLERİ

  KCETAŞ Genel Kurulu yapıldı

  DHA
  20 Mart 2017 - 15:08Son Güncelleme : 20 Mart 2017 - 15:08

  KCETAŞ Genel Kurulu yapıldı

  KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ ve Civarı Elektrik Türk A.Ş. (KCETAŞ) Olağan Genel Kurulu yapıldı.
  Kayseri ve Civarı Elektrik Şirketi’nin Olağan Genel Kurulu'nun açılışında konuşan Şirket Genel Müdürü Hidayet Atasoy, KCETAŞ’ın görevinin diğer dağıtım şirketleri gibi tüm vatandaşlara kaliteli ve sürekli enerji sağlayarak enerjide arz güvenliğini temin etmek olduğunu bildirdi. Atasoy, "Bizim şirketimiz bunu sağlarken gerek yaptığı yatırımlar, teknik donanımı ve kayıp kaçağı düşürme anlamında Türkiye ortalamasının çok çok üzerinde. 2016 yılını önceki yıllara göre çok daha iyi geçirdik. Öz sermaye karlılığı açısından 2016’da zirve yaptık. Yatırımlarımız çok ciddi arttı ve 100 milyona yaklaşarak geçen yıllara göre yüzde 20-30 artış gösterdi. Bundan sonra da böyle devam edecek" dedi. Atasoy, ayrıca Tes-İş sendikasıyla çalışanların toplu iş sözleşme görüşmelerini tamamladıklarını ve uyum içinde sessiz sedasız imzaladıklarını belirtti.
  Daha sonra genel kurulun devamı için Divan oluşturuldu. Büyükşehir Belediye Başkanı ve KCETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çelik başkanlığında Divan Heyetinin oluşmasıyla gündeme geçildi. KCETAŞ ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Çelik, Türkiye’deki 21 dağıtım şirketinin gözbebeği olduklarını söyledi.
  KCETAŞ’ın diğer şirketlere örnek ve referans olduğunu vurgulayan Çelik, "90 yıllık tecrübenin sonunda dağıtım şirketlerinin lideri olduk. Hem yaptığımız çalışmalarla, hem kayıp kaçak oranı, hem yatırımlarla hem de yetiştirdiğimiz kadroların tüm dağıtım şirketi ve Bakanlıkta aranan elemanlar olması nedeniyle KCETAŞ olarak liderliğimizi sürdürüyoruz. Liderliğimiz göreceli değil. Bakanlığımızın yapmış olduğu tüm araştırmalarda açık ara önde çıkıyoruz. Tüm yöneticilerimize ve çalışanlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.
  Genel Kurulda daha sonra gündeme geçildi ve gündem maddeleri tek tek genel kurulun onayına sunuldu. Genel kurulda yönetim kurulu üyeleri de yeniden belirlendi. Genel kurulun onayıyla KCETAŞ yönetim kuruluna Mustafa Çelik, Hüseyin Beyhan, Kazım Nuralan, Hidayet Atasoy, Sema Cıngıllıoğlu, Kerim Erengül ve Cem Bozali seçildi.

  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  KayseriBugün17 ºCÇok Bulutlu
  • Perş14 ºC
  • Cuma12 ºC
  • Cmts14 ºC
  • Pazr15 ºC
  • Pzts18 ºC
  • Salı19 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı