KARABÜK HABERLERİ

KBÜ'de bilgilendirme toplantısı

AA / Ersin Turan
24.02.2016 - 12:54Son Güncelleme :
AA / Ersin Turan

KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesi (KBÜ) Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğünce, Erasmus Öğrenim ve Staj Hareketliliği ile Farabi Yurtiçi Değişim Programı hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Teknoloji Fakültesi Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu’nda yapılan toplantıda, Uluslararası İlişkiler Koordinatör Yardımcısı Okutman Kerim Tanış, Erasmus kapsamında şimdiye kadar 750 öğrencinin Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde eğitim aldığını söyledi.

Tanış, Erasmus Programı kapsamında önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyindeki öğrencilere ve öğretim elemanlarına üniversitenin anlaşmalı olduğu AB ülkeleri dahilindeki üniversitelerde eğitim ve öğretim imkanı sağlandığını kaydetti.

Erasmus hibesinin Ulusal Ajans aracılığıyla Avrupa Komisyonu’ndan alınarak her yıl üniversiteler arasında kontenjanlara göre belirlendiğini vurgulayan Tanış, öğrencinin gittiği ülkenin ekonomik şartlarına göre aylık 300-500 Avro arasında hibe aldığını, öğrencilerin başvuru şartlarını sağladıkları takdirde mart ayı içerisinde başvurularını yapabileceklerini, Yabancı Dil Sınavı’nın da 19 Mart 2016’da Yabancı Diller Yüksek Okulu tarafından gerçekleştirileceğini belirtti.

Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü Bilgi İşlem Sorumlusu Gökhan Özdemir de Farabi Değişim Programı’nın üniversite ve yüksek teknoloji enstitüleri bünyesinde önlisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim ve öğretim yapan yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişim programı olduğunu anlattı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karabük haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karabük ilinden KBÜ'de bilgilendirme toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 12 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça KBÜ'de bilgilendirme toplantısı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı