ANKARA HABERLERİ

Kazan’da Gençler Yaz Tatilini Paten Üstünde Geçiriyor

IHA
26.08.2015 - 14:57Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANKARA

IHA

Kazanlı çocukların patenle dansı üniversite öğrencilerinin ilgisini çekti. İki üniversiteli arkadaşın yaz dönemi staj ödevinin konusu, çocukların patenle dansı oldu. Geniş ve düzlük bir araziye sahip Kazan’da çocukların bu yılki modası patenle sokak ve caddeleri aşındırmak oldu.
Kazan Belediyesi Mavi Ay Masasında staj gören Kırıkkale Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 2’inci sınıf öğrencisi Melike Öztürk ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 2’inci sınıf öğrencisi Selma Yazıcı, Dönem ödevi olarak Kazan’da gençler arasında yaygın olarak kullanılmaya başlayan patenin iletişim aracı olarak kullanılması ve gençler arasında sosyal bağları nasıl etkilediğini araştıran çalışmaya imza attı.
Patenli gençlerin kendileri için uygun alanlarda bir araya geldiklerini ve bu sayının bir ay öncesine göre 10 kat arttığına dikkat çeken Öztürk ve Yazıcı, “Bugün patenli gençlerin sayısının yüzlere yaklaştığını gördük. Sıcak bir arkadaş grubu oluşmuş. Kendi aralarında yardımlaşmalar var. Birinin pateni kırılmış veya hasar görmüşse grup bir araya gelip diğer arkadaşlarına yardım ediyor. Kazan’da patenin daha yaygın bir şekilde kullanılmasına uygun zemin var. Gençlerle yaptığımız görüşmelerle geniş düzlükler olmasına rağmen patenle dolaşmakta zorlandıklarını, sürücülerin patenli gençlerle karşı biraz daha dikkatli olması gerektiğini belirttiler” dedi.
Üniversite öğrencileri “Patenin gençler arasında sağladığı iletişim” konulu çalışmalarını dönem ödevi olarak hocalarına sunacaklar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Kazan’da Gençler Yaz Tatilini Paten Üstünde Geçiriyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kazan’da Gençler Yaz Tatilini Paten Üstünde Geçiriyor haberi güncellenecektir.

ANKARA YOL DURUMU
Ankara1 DERECE
Yol durumu »
ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:38
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:34
 • Yatsı
  19:07
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı