KAYSERİ HABERLERİ

Kayseri'de yaşlılara özel hizmet

DHA
27.04.2017 - 11:17Son Güncelleme :
Kayseride yaşlılara özel hizmet
DHA

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ'de, Büyükşehir Belediyesi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile birlikte Yaşlı Destek Programı’nı (YADES) uygulamaya başlıyor. Program kapsamında yaşlılara evlerinde destek hizmeti verilecek.
Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yürütülecek olan YADES programı kapsamında, Kayseri’de yaşayan 65 yaş ve üzeri bireylerin temel, sosyal ve psikolojik ihtiyaçları karşılanacak. Program kapsamında yaşlılara kişisel temizlik ve bakımlarının yapılması, yaşam alanının temizliğinin yapılması, evlerindeki basit tadilat ve onarım işlerinin yapılması gibi hizmetler sunulacak. Proje çerçevesinde yaşlılar, 666 38 66 nolu YADES çağrı merkezine 7 gün 24 saat ulaşabilecek. Projeden ilk etapta 65 yaş ve üzeri 300 yaşlı yararlanacak. Proje çerçevesinde ayrıca fiziki olarak yetersiz olan bireylerin sağlık kuruluşlarına hasta nakil araçlarıyla ulaştırılması ve yaşlılara yönelik rehberlik, danışmanlık, sosyal ve psikolojik destek hizmeti de sunulacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kayseri'de yaşlılara özel hizmet hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 11 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kayseri'de yaşlılara özel hizmet haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı