KAYSERİ HABERLERİ

Kayseri, Türkiye’de okçuluğun merkezi oldu

DHA
27.04.2017 - 15:20Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - YUNANİSTAN'da yapılan Avrupa Okçuluk Kupası’nda şampiyon olan Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Beden Eğitimi Öğretmenliği 1'inci sınıf öğrencisi Gizem Elmaağaçlı, 2015 yılında Okçuluk'ta Dünya Şampiyonu olan ağabeyi Demir Elmaağaçlı ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’i makamında ziyaret etti.
Avrupa Şampiyonu Gizem Elmaağaçlı ve yine okçuluk alanında Dünya Şampiyonu olan ağabeyi Demir Elmaağaçlı’nın almış oldukları başarıların, gençler için teşvik edici olduğunu belirten Başkan Çelik, şöyle dedi:
“İnşallah Avrupa'dan sonra Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu da olmanızı bekliyoruz. Kayseri’yi, Türkiye'de okçuluğun merkezi haline getirmek istediğimizi defalarca belirttim. Bunun için tesis, altyapı ve ne gerekiyorsa yapalım istiyoruz. Kayseri olarak dünya şampiyonları, olimpiyat şampiyonları çıkarmak için destek vereceğiz. İnşallah bu konuda sizler gibi değerli gençlerimizin yetişmesi için gerekli altyapı ve donanımları Kayserimize kazandıracağız. Zaten şu anda üç tesisimizde okçulukla ilgili çalışmalar yapılıyor. Türkiye'de tek olacak Etnospor, yani geleneksel sporların yapıldığı güzel bir merkezin önümüzdeki aylarda inşallah temellerini atacak ve orada sizin gibi değerli sporcular yetiştireceğiz.”
Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.’nin yaptığı çalışmalardan ve kurslara katılan öğrencilerin artışından memnuniyetini dile getiren Çelik, şöyle konuştu:
“Bu sene spor okullarımızdan faydalanacak gençlerimiz 50 bini bulacak. 50 bin gencimizin spor ihtiyacını karşılamış olacağız. Eğer siz bu imkanı sağlamazsanız ya kahve köşelerinde kötü işlerle uğraşacak ya da sosyal medyada bilgisayar karşısında boş zamanını öldürecek. İşte bu tesislerde binlerce gencimiz, hem kendilerini geliştirecekler hem de ülkemizi temsil edecekler. Buradan Kayseri'deki gençlerimize bir davette bulunmak istiyorum. Görüldüğü gibi azimli çalışma ile Avrupa ve Dünya şampiyonalarında başarı elde edilebiliyorlar. Tüm gençlerimizi bizim spor okullarımızdaki okçulukla ilgili çalışmalara davet ediyorum.”
Kayseri’de yapılan tesislerin 1'inci sınıf olduğunu belirten Demir Elmaağaçlı da “Biz bu spora başladığımızda hedefimiz Türkiye şampiyonu olmaktı. Fakat bizlerin başarısını gören sporcuların hedefleri artık dünya ve olimpiyat şampiyonluğu” dedi.
Sporculara başarı dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, göstermiş olduğu başarıdan dolayı Gizem Elmaağaçlı’yı altınla ödüllendirdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kayseri, Türkiye’de okçuluğun merkezi oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 15 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kayseri, Türkiye’de okçuluğun merkezi oldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı