KAYSERİ HABERLERİ

Kayseri OSB'den AKPM'ye tepki

DHA
26.04.2017 - 16:38Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisinin (AKPM) aldığı karara tepki gösterdi.
Tahir Nursaçan, Avrupa’daki 'İslamofobi', 'Türkiye karşıtlığı' gibi politikaların AKPM’ye yansıdığı, bu siyasi kararın Avrupa’da yükselen ırkçılığın etkisiyle olduğunu söyledi. Nursaçan, şöyle devam etti:
"Bu karar tamamen siyasi karardır. Türkiye’nin gerçekleriyle örtüşmeyen, Türkiye’ye yönelik 2008 sonrası hızlanan ve en son olarak 15 Temmuz tarihinde, hain ve alçakça yapılan deneme ile gerçek yüzünü gösterenler bu ve benzeri kararları ile bizleri asla yıldıramayacaklar. Bir kez daha belirtmek istiyorum ki Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi'nin bu yanlı, siyasi ve basiretsiz kararına rağmen, Türkiye, insan haklarına ve bu alandaki uluslararası yükümlülüklerine bağlılığından ödün vermeden tüm vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerini geliştirme konusundaki kararlığını sürdürecektir. Bizler de sanayiciler olarak, üzerimize düşen görevleri sonuna kadar devam ettirip, sanayimizin çarklarını işletmeye, üretim ve istihdama katkı vermeye devam ederek, devletimizin ve milletimizin yanında her zaman olduğu gibi saf tutarak ülkemizin gücüne güç katamaya devam edeceğiz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Kayseri OSB'den AKPM'ye tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 16 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kayseri OSB'den AKPM'ye tepki haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı