KAYSERİ HABERLERİ

Kayseri OSB Türk Ticaret Merkezleri projesi  ile dünyaya açılma hedefinde

DHA
14.03.2018 - 16:32Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürlüğü, 2017-2020 yılları için hazırlamış olduğu “ Stratejik Plan “ çerçevesinde, bölgede faaliyet gösteren işletmelerin küresel rekabet gücünün artırılması amacıyla hedeflenen uygulamaya dönük projelerini hayata geçirmeye devam ediyor.    

Yurtdışında Türk Ticaret Merkezleri ( Expo Center ) kurulmasına dair çalışmalarda bulunmak üzere Kayseri OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan başkanlığında, dış ticaret uzmanlarından oluşan teknik heyet, proje üzerinde çalışmalar yapmak üzere Dubai’deki çalışmalarını tamamlayarak Türkiye’ye döndü. Heyet Dubai’de; Kayseri OSB’nin Türk Ticaret Merkezi (Expo Center) olarak kurulması planlanan bina seçenekleri konusu başta olmak üzere,  T.C. Ticaret Ataşeliği, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Dubai Ülke Direktörlüğü, Dubai’de Türk firmaları, Kayseri OSB’de faaliyet gösteren bazı firmaların Dubai’deki iş ortakları, Cebel Al Serbest Bölgesi, akıllı şehir projesi olarak adlandırılan ve 2 milyon metrekare alan üzerine kurulu, Serbest Bölge mevzuatına göre girişimcilere avantajlar sunan, içerisinde showromları, lojistik mekanları ve muhtelif sektörlerin yer aldığı Dubai Silikon Vadisi yöneticileri, ticari ve sınai ilişkilerin artırılması ve geliştirilmesine yönelik muhtelif toplantılar gerçekleştirildi.                          

Bir bölümü devlet destekli olan Türk Ticaret Merkezleri ( Expo Center ) projesi sayesinde yabancı ülkelerde aktif pazarlama imkânlarının beklenen seviyede gerçekleşmesi, hedef pazarlara daha kolay ulaşılması, showroom ve mağaza gibi yerlerde ürünlerin 365 gün sergilenmesi, lojistik, tasarım, B2B görüşmelerinin sürekli olması, maliyetlerin düşürülmesi, reklam ve tanıtım bilinilirliğinin sağlanması, istihdamın ve ihracatın artırılması hedefleniyor.

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Kayseri OSB Türk Ticaret Merkezleri projesi  ile dünyaya açılma hedefinde haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı