KOCAELİ HABERLERİ

Kartepe Moda Sokak Üzerindeki Çizgi Çalışmaları Tamamladı

IHA
27.10.2015 - 11:31Son Güncelleme :

KARTEPE BELEDİYESİ, MODA SOKAKTA ÇİZGİ ÇALIŞMALARINI TAMAMLADI.

IHA

Kartepe Belediye’si, Moda sokak üzerinde yürüttüğü çizgi çalışmalarını tamamladı.
Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler Fatih Sultan Mehmet mahallesi Moda sokak üzerindeki çizgi çalışmalarını da tamamladı. Bisiklet, yaya ve araç trafiğine açılan Moda sokak yapılan düzenlemeler ardından örnek bir çalışma oldu. Kartepe’ye değer katan çalışmalar her geçen gün artırma hedefindeki Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in talimatları doğrultusunda ilçedeki ulaşım ağı daha şık ve güvenli hale getiriliyor. Bu kapsamda Kartepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler Fatih Sultan Mehmet mahallesi Demokrasi caddesi ile 17 Ağustos caddelerini bağlayan Moda sokak üzerinde de prestij projelerinden biri olan örnek bir sokağı daha ilçe halkının hizmetine sundu. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipleri, 360 metre uzunluğundaki Moda sokak üzerinde yaya ve bisiklet yolu yanında 9 metre genişliğindeki trafiğin akışını sağlayacak güzergahta çizgi çalışmalarını da tamamlayarak yolu bölge halkının hizmetine sundu. Yaya, bisiklet ve araç geçişlerine uygun üst yapı imkanı ile adına yakışan bir görünüme bürünen Moda sokak modern şehircilik anlayışına uygun hale getirildi.
Ulaşım ağını çağa uygun hale getirmeyi hedeflediklerini belirten Başkan Üzülmez, “Alt yapı sorunu olmayan yerleşimin yoğun olduğu bölgelerdeki üst yapı çalışmalarımızla hemşerilerimize sunduğumuz belediyecilik hizmetlerinde ilçemizin ulaşım ağını da günümüz şartlarına uygun hale getiriyoruz. Yol medeniyettir düşüncesinden hareketle bir yerin değeri ancak yolu ile ölçülür. Bu çerçevede Yeni Kartepe yolundaki çalışmalarımız çerçevesinde ekiplerimizle ilçeye değer katan hizmetlerimizi artırarak devam ettiriyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Kartepe Moda Sokak Üzerindeki Çizgi Çalışmaları Tamamladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 11 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kartepe Moda Sokak Üzerindeki Çizgi Çalışmaları Tamamladı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı