İZMİR HABERLERİ

Karşıyaka’nın Filizleri Desteklerle Büyüyor

IHA
31.10.2015 - 11:52Son Güncelleme :

KARŞIYAKA BELEDİYESİ TARAFINDAN EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ SAĞLAMAK ADINA HAYATA GEÇİRİLEN "KARŞIYAKA’NIN FİLİZLERİ’Nİ GELECEĞE HAZIRLIYORUZ, HER APARTMAN İLE BİR ÖĞRENCİ OKUTUYORUZ" PROJESİNE BİR DESTEK DE DOLMUŞ SÜRÜCÜLERİNDEN GELDİ.

IHA

Karşıyaka Belediyesi tarafından eğitimde fırsat eşitliği sağlamak adına hayata geçirilen "Karşıyaka’nın Filizleri’ni Geleceğe Hazırlıyoruz, Her Apartman ile Bir Öğrenci Okutuyoruz" projesine bir destek de dolmuş sürücülerinden geldi.
Karşıyaka Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek olan Karşıyaka’nın Filizlerini Geleceğe Hazırlıyoruz, Her Apartman ile Bir Öğrenci Okutuyoruz projesi, farklı kesimlerin desteğiyle büyümeye devam ediyor. Apartman sakinleriyle başlayan kısa sürede taksi duraklarından muhtarlara, esnaftan belediye çalışanlarına kadar her kesimin katkısıyla hızla yayılan projenin son destekçileri de dolmuş sürücüleri oldu. Dayanışma örneği sergileyen Karşıyaka-Bornova minibüs hattı çalışanları, Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ı ziyaret ederek, bir üniversiteli gence burs vermek isteklerini söyledi.
Bu anlamlı desteğin herkese örnek olması gerektiğini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Karşıyaka’nın Filizleri kısa sürede Türkiye’nin en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri haline geldi, önemli ödüllere layık görüldü. Bu projede, belediyemizin organizasyon gücü ve halkımızın dayanışma ruhunu bir araya getirerek, üniversiteli gençlerimizin eğitim yaşamlarına katkı sağlıyoruz. Ekonomik sıkıntılar yüzünden belki de okulu bırakma noktasına gelmiş pek çok çocuğumuzun geleceğini kurtarmasına yardımcı olmak, yarınlara daha güvenle bakabilmek için, her bir destek büyük değer taşıyor. Dolmuş sürücüsü kardeşlerimize de duyarlı davranışları için teşekkür ediyorum, örnek olmasını diliyorum” dedi.
Karşıyaka-Bornova minibüs hattı çalışanları ise, "Bu projeyi hayata geçiren Karşıyaka Belediyemize ve Belediye Başkanımız Hüseyin Mutlu Akpınar’a teşekkür ediyoruz. Daha aydınlık yarınlar için eğitime her zaman destek veren belediyemizin çalışmalarında bizim de bir katkımız olsun istedik. Böyle önemli bir projenin içinde yer aldığımız için mutluyuz" diye konuştu.
KARŞIYAKA’NIN FİLİZLERİ PROJESİ NEDİR?
Belediyelerin yasal olarak üniversite öğrencilerine burs verememesi üzerine, örnek bir sosyal sorumluluk uygulaması başlatan Karşıyaka Belediyesi, duyarlı Karşıyakalıları örgütleyerek Karşıyaka’nın Filizleri Projesi’ni hayata geçirdi. Burs vermeyi kabul eden apartman sakinleri ile ihtiyaç sahibi üniversitelilerle bir araya getirilerek bugüne kadar yaklaşık 250 öğrenciye burs desteği sağlandı. Destekçiler arasında apartman sakinlerinin yanı sıra; taksi durakları, esnaf, meslek odaları, dernekler, belediye çalışanları, muhtarlar gibi farklı kesimler de yer aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Karşıyaka’nın Filizleri Desteklerle Büyüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 11 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karşıyaka’nın Filizleri Desteklerle Büyüyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı