KARAMAN HABERLERİ

Karaman’da Mesudiye-süleymenhacı Yolu Yenilendi

IHA
27.10.2015 - 18:27Son Güncelleme :

KARAMAN'DA YENİLENEN SÜLEYMANHACI-MESUDİYE YOLU ULAŞIMA AÇILDI.

IHA

Karaman İl Genel Meclisi Başkanı Celaleddin Güngörer, yıllardır çözüm bekleyen Mesudiye ve Süleymanhacı köyleri arasındaki 33 kilometrelik yolun yenilenerek ulaşıma açıldığını söyledi.
Yolun yapımıyla ilgili olarak bir açıklamada bulunan Güngörer, yolun ihtiyaca cevap verememesi nedeniyle yenileme için çalışma başlatıldığını dile getirdi. Mayıs ayında başlayan çalışmaların tamamlandığını belirten Güngörer, "Yolun altyapısını yeniden yaptık. Asfaltlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu. İl Özel İdaresinin ekip ve ekipmanları ile gerçekleştirilen çalışmalarda 85 bin metreküp alt temel, 50 bin metreküp temel tabakası ile 300 bin metrekare asfalt sathi kaplama yapıldı. Ayrıca Kisecik ile Kaşoba köyleri arasında toprak yarma ve dolgu işlemleri gerçekleştirildi. İnşallah uzun yıllar vatandaşlarımıza hizmet verecek” dedi.
Güngörer, yolun Karaman turizmi için çok önemli olan Karadağ ve buradaki tarihi eserlere ulaşımı da kolaylaştıracağına işaret ederek, "Karadağ’a gitmek isteyen vatandaşlarımız Karaman’a gelmeden bu güzergahtan gidebilecek. Yaklaşık 2 ay önce Süleymanhacı-Karadağ arasındaki yolu da standartlara uygun hale getirmiştik. Özellikle Çatalhöyük’e gelen tur otobüsleri bu yolu tercih edecek" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karaman ilinden Karaman’da Mesudiye-süleymenhacı Yolu Yenilendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 18 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karaman’da Mesudiye-süleymenhacı Yolu Yenilendi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı