KARAMAN HABERLERİ

Karaman Belediye Başkanı Çalışkan, irfan sohbetlerinin konuğu oldu

DHA
31.03.2016 - 15:33Son Güncelleme :
DHA

KARAMAN, (DHA) - KARAMAN Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Cihannüma Derneği tarafından Hatuniye Medresesi’nde gerçekleştirilen İrfan Sohbetleri’nin konuğu oldu. 

Sohbette şehir ve insan ilişkisine değinen Çalışkan; Karaman’ın 1989 yılında il oluşundan bugüne kadar yaşadığı süreci özetleyerek şehrin belli bir zümrenin duygu ve düşüncelerine göre şekillendirilemeyecek kadar değerli ve önemli oluşuna dikkat çekti. Çalışkan, bu mantıkla kurulan şehirlerde yarının düşünülmediğini belirtti. 

Karaman’ın bugün yaşadığı en büyük sorunların geçmişte bugünlerin düşünülmeden yapılan planlamalar olduğunu vurgulayan Başkan Çalışkan; hızlı tren hattının, serbest bölge çalışmalarının, hava limanı çalışmalarının sona ermesiyle Karaman’ın sadece ekonomik anlamda değil, kültürden sanata kadar her alanda bir değişimin içine gireceğini de söyledi. Konuşmasının sonunda yapılan yatırımları halka anlatmanın önemli olduğunu, özellikle yeni nesillerin eskiyi bilmedikleri için yeniyi kıyaslama konusunda sorun yaşadığını dile getiren Başkan Çalışkan; Karaman’ın iç dinamiklerine de vurgu yaparak, şehirde yaşayan herkesin şehrin sorunlarına karşı duyarlı olması gerektiğini dile getirdi. 

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Karaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Karaman ilinden Karaman Belediye Başkanı Çalışkan, irfan sohbetlerinin konuğu oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 15 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karaman Belediye Başkanı Çalışkan, irfan sohbetlerinin konuğu oldu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı