AYDIN HABERLERİ

Karaer; “Sağlık Çalışanları Da Terör Mağduru”

IHA
28.10.2015 - 09:23Son Güncelleme :

SAĞLIK-SEN AYDIN ŞUBE BAŞKANI BAKİ KARAER, SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SAHİP ÇIKILMASINI İSTEDİ

IHA

Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, sağlık çalışanlarının da terör mağduru olduğunu belirtti.
Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı Baki Karaer, yaptığı açıklamada; “Terör, bütün toplumu olumsuz etkilemekle birlikte, güvenlik güçlerimizin yanı sıra en çok da sağlık çalışanlarımızı mağdur etmektedir. Gerek hasta nakli, gerekse olay yerine çağrılma durumlarında terör ve şiddetle karşı karşıya kalan sağlık çalışanları, bu tür mağduriyetlerin yanı sıra terör örgütünün doğrudan saldırısına da maruz kalmaktadır. Bunun son örneğini geçtiğimiz günlerde, Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde yaşadık. Şehir merkezinde infilak ettirilen bomba yüklü araç, diğer kamu binalarının yanı sıra, ilçe devlet hastanesini de kullanılamaz hale getirdi” dedi.
Canları pahasına mücadele eden sağlık çalışanlarına sahip çıkılması gerektiğini ifade eden Karaer, “Savaş durumunda bile hedef alınmayan sağlık çalışanları ve sağlık kuruluşlarının, terör örgütü tarafından çekinmeden hedef alınması, kendi insanına sunulan hizmeti sabote edecek kadar gözü dönmüşlüğün yanı sıra, devlet ve millet düşmanlığının en açık ifadesidir. Canları pahasına, ölümü göze alarak yaşatma çabasında olan sağlık çalışanlarına sahip çıkmak ve terör örgütünü lanetlemek hem insani hem vicdani sorumluluktur. Vatandaşlarımızın yanı sıra, kamuoyunu sağlık çalışanlarımıza ve sağlık tesislerimize sahip çıkmaya, terör örgütlerine arkasındaki destekçileriyle birlikte tepki gösterip, lanetlemeye davet ediyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Karaer; “Sağlık Çalışanları Da Terör Mağduru” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 09 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Karaer; “Sağlık Çalışanları Da Terör Mağduru” haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı