Kars Haberleri

KARS HABERLERİ

  Karacanın kırılan bacaklarına platin takılacak

  DHA
  10 Mart 2017 - 17:13Son Güncelleme : 10 Mart 2017 - 17:14

  Karacanın kırılan bacaklarına platin takılacak

  KARS, (DHA) - ARTVİN'in Şavşat İlçesi'nde bir şantiyenin duvarından atlarken ön ve arka bacaklarında kırıklar oluşan karaca Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Veteriner Fakültesi’ndeki Doğa Koruma ve Milli Parklar Kafkas Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi altına alındı. Karacanın kırılan bacaklarına platin  takılacağı bildirildi.
  Şavşat’ın Elmanı köyü civarında bir şantiyenin duvarından atlarken ön ve arka bacaklarıda kırıklar oluşan karaca, yol çalışması yapan işçiler tarafından bulunarak veterinere götürüldü. Burada ilk müdahalesi yapılan karaca, daha sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne, oradan da tedavisinin yapılması için Kars'taki Doğa Koruma ve Milli Parklar Kafkas Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne gönderildi.
  Kafkas Üniversitesi Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü, Doğa Koruma ve Milli Parklar Kafkas Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi yöneticilerinden Doç. Dr. Erdoğan Uzlu şunları söyledi:
  "Şantiye duvarından atlamaya çalışan 3- 4 yaşlarındaki erkek karacanın ön ve arka ayaklarında kırılmalar olmuş. Cerrahlarımız röntgen filmini çekerek incelemelerini yapacaklar. ilk belirlemelere göre 3 önemli keğiminde kırık var. Üçüne de aynı anda müdahale ederek platin takılacak. Karaca'nın tedavisi tamamlandıktan sonra yine Şavşat’ta bulunduğu alana bırakılacak."
  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  KarsBugün9 ºCKısa Sağınak Yağışlı
  • Perş12 ºC
  • Cuma11 ºC
  • Cmts12 ºC
  • Pazr14 ºC
  • Pzts14 ºC
  • Salı11 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı