ZONGULDAK HABERLERİ

Kamuran Aşkar: "TTK’nın Zararını Konuşanlar Güneydoğu’daki Zararı Konuşsun"

IHA
22.03.2015 - 14:17 |Son Güncelleme :

7 HAZİRAN 2015 TARİHİNDE YAPILACAK GENEL SEÇİMLERDE AK PARTİ'DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLIĞI’NI AÇIKLAYAN AŞKAR, SEÇİM GEZİLERİNE ARA VERMEDEN DEVAM EDİYOR. ZİYARETLER KAPSAMINDA TEKNİK ELEMANLAR DERNEĞİ ZONGULDAK ŞUBESİ BAŞKANI MAHMUT ÖZÇELİK VE YÖNETİMİNİ ZİYARET EDEN AŞKAR ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLER ALDI.

IHA

AK Parti Zonguldak Milletvekili Aday Adayı Kamuran Aşkar, Teknik Elemanlar Derneği Zonguldak Şubesi’ni ziyaret etti.
7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak genel seçimlerde AK Parti’den Milletvekili Aday Adaylığı’nı açıklayan Aşkar, seçim gezilerine ara vermeden devam ediyor. Ziyaretler kapsamında Teknik Elemanlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Mahmut Özçelik ve yönetimini ziyaret eden Aşkar çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Ziyarette konuşan Aşkar yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere 7 Haziranda yapılacak olan Genel seçimler öncesinde sivil toplum örgütlerimizi ziyaret ediyoruz. Bu kapsamda bugün yıllardan beri beraber olduğumuz Tek-Der’de olduğumuzun mutluluğunu yaşıyoruz. Öncelikle teknik elemanlar derneğinde bulunmuşken ve arkadaşlarımızın büyük çoğunluğunun da TTK’da çalışmış olduğundan dolayı ben özellikle TTK ile ilgili bir iki hususu burada belirtmek istiyorum. Çünkü son günlerde kamuoyunda TTK ile ilgili bizim söylemlerimiz dışında farklı söylemler çıktığını görüyorum” dedi.
AŞKAR “TTK’NIN ZARARINI KONUŞANLAR GÜNEYDOĞU’DAKİ ZARARI KONUŞSUN”
Kendisinin de emek örgütü bir sendikada çalıştığını ifade ederek emeğin kutsallığına inandığını söyleyen Aşkar, “Hatırlar mısınız bilmiyorum ama yaklaşık 6 ay önce Enerji Bir-Sen’in kongresi yapılırken ben orada bir ifade kullanmıştım. Her ağzını açanın TTK 600 milyon TL zarar ediyor ve bu zararı Zonguldak taşıyamaz denilen bir ortamda ‘TTK’nın zararını konuşanlar Doğu ve Güneydoğu’da TTK’nın zararının 10 katı daha fazla kaçak elektrik parası ödendiğini görmezden geliyorlar. TTK’yı konuşanlar doğu ve Güneydoğu’da kullanılan kaçak elektriği sorgulasınlar’ demiştim. Bugünde aynısını söylüyorum. Biz Nasrettin Hoca’nın torunlarıyız. Dün dediğimizi bugün değiştirmiyoruz. Dünde emek örgütünün içerisindeki bir sendikada başkanlık yapıyordum bugün de emeğin kutsallığına inanıyorum” diye konuştu.
“ZONGULDAK TÜRK MADENCİLİĞİNİN KRİPTOSUDUR”
Ermenek ve Soma’da yaşanan faciaların unutulmaması gerektiğinin altını çizen Aşkar, “TTK Zonguldak’ın hafızasıdır. Türkiye madenciliğinin de kriptosudur. Eğer siz Türkiye’de madencilik yapacaksanız mutlaka ve mutlaka TTK’yı yaşatmak zorundasınız. Alacağınız işçi sayısını şuan bilmiyorum ama TTK’’yı yaşatmazsanız Soma ve Ermenek’teki gibi facialarda o işçileri yer altında kurtaramazdık. Türkiye’de madenciliğin devamı noktasında, özel sektörün devam etmesi noktasında bile teknik destek vermek adına, madenciliğin kriptosunu yaşatmak adına TTK’nın yaşatılması gerektiğine inanan bir kardeşinizim. Bu kapsamda da norm kadro yönetmeliğine göre TTK’nın 5bin işçi açısı ortadayken eğer TTK’yı devam ettirmek istiyorsanız mutlaka ve mutlaka önümüzdeki dönemde TTK’ya işçi alımı noktasında bir kamuoyu oluşması ve mecliste de bunun girişimlerinin yapılması gerekiyor. Ola ki 7 Haziran sonrasında milletvekili olursam TTK ile ilgili söylediğim açıklamalarda da bu görüşümü net olarak söylemiştim. Bundan sonra da birinci hedefimin bu olacağının bilinmesini istiyorum. Ben emekçi bir örgütten geliyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Teknik Elemanlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Mahmut Özçelik, AK Parti Milletvekili Aday Adayı Kamuran Aşkar’a başarılar diledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Kamuran Aşkar: "TTK’nın Zararını Konuşanlar Güneydoğu’daki Zararı Konuşsun" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Mart 2015 tarihinde saat 14 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kamuran Aşkar: "TTK’nın Zararını Konuşanlar Güneydoğu’daki Zararı Konuşsun" haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

18 Ocak 2020, Cumartesi
 • İmsak
  06:38
 • Güneş
  08:09
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:22
Sayfa Başı