ERZURUM HABERLERİ

Kamil Aydın, Şenkaya Ve Olur’da Seçmenlerle Buluştu

IHA
30.10.2015 - 09:58Son Güncelleme :

KAMİL AYDIN

IHA

MHP Erzurum Milletvekili Kamil Aydın, Erzurumlu hemşehrileriyle
buluşmaya devam ediyor.
Dün Şenkaya ve Olur ilçelerini, Akşar ve Ormanağzı köylerini ziyaret etti.
Şenkaya ve Akşar’da halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan vekil, daha sonra Olur ilçesine geçti. Olur’un Karadeniz Bölgesine açılan kapısı konumundaki Yusufeli yolunun 8
aydır kapalı olması soruna değinen Aydın, bu sorunun hem seyahat etmekte olanlara hem de ilçe ticarete büyük bir darbe vurmuş olduğunu belirtti. Kamil Aydın izlenimlerini şu sözlerle aktardı: “Kapalı olan yol sorunundan dolayı vatandaşlar, ürettikleri ürünleri çevre illere satmakta sıkıntı yaşamış ve ürünler ellerinde kalmıştır. Olur ilçemiz ve köylerimizin en büyük sorunlarından birisi de sulama olanaklarının
yetersiz olmasıdır. Ormanağzı köyü civarında yapılan bir Hidroelektrik Santrali; bölge için zaten yetersiz olan su kaynaklarını iyice azaltmış, organik tarım yapan üreticiyi zor durumda bırakmıştır. Sulama imkanının kalmaması bölgedeki meyve ağaçlarını kurutmuş, üretim yapılamaz hale gelmiştir. Çok verimli topraklara sahip olan bölgede halkımızın en büyük isteği, tarımsal sulamaya imkan sağlayacak bir gölet yapılmasıdır. Göletin inşası onlar için çok önemli olup üretim ve gelirlerini birkaç kat daha artıracaktır. Gölet inşası için proje geliştirilmiş, fakat bir türlü onay alamamıştır.”
Gittiği yerlerde vatandaşlardan gördüğü ilgiden çok memnun olduğunu belirten Aydın, “vatandaşlarımız tüm dertlerine derman olarak Milliyetçi Hareket Partisi’ni görmektedir. Gittiğimiz her yerde bizleri bağırlarına basmakta, coşkuyla karşılamaktadırlar. Gösterdikleri yoğun ilgiden dolayı hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Kamil Aydın, Şenkaya Ve Olur’da Seçmenlerle Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 09 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kamil Aydın, Şenkaya Ve Olur’da Seçmenlerle Buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı